Naga MarketsGenomtec dokonuje kolejnego zgłoszenia patentowego w technologii LAMP Genomtec S.A., notowana na rynku NewConnect, spółka zajmująca się technologią medyczną, znajdującą zastosowanie zarówno w diagnostyce klinicznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT, jak i szybkich testach genetycznych, dokonała kolejnego ważnego zgłoszenia patentowego w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.

Genomtec dokonało kolejnego zgłoszenia patentowego

Dokonanie zgłoszenie patentowe dotyczy autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki MRSA (Gronkowca złocistego opornego na metycylinę) w technice LAMP. Zestaw diagnostyczny wchodzi w skład panelu zakażeń ogólnoustrojowych planowanego w Genomtec ID – mobilnej platformy badań genetycznych w gabinecie lekarskim, karetce, na lotnisku lub aptece.  Obok gronkowca złocistego opornego na metycylinę, w skład panelu badającego zakażenia ogólnoustrojowe na karcie reakcyjnej do urządzenia znajdzie się borelioza oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oporne na metycylinę szczepy gronkowca, są częstą przyczyną zakażeń wewnątrzszpitalnych i stanowią istotny problem z uwagi na trudności w jego zwalczaniu oraz błyskawiczny rozwój zakażenia u pacjentów. Wykształcony przez drobnoustroje typ oporności oznacza brak wrażliwości na wszystkie antybiotyki z grupy beta-laktamów – w tym penicyliny, cefalosporyny, monobaktamy czy karbapenemy.

– Infekcje spowodowane szczepem MRSA charakteryzują się wyższym współczynnikiem zgonów, jak również dłuższym czasem hospitalizacji chorego, a co za tym idzie, z wyższym kosztem leczenia. Dlatego też diagnostyka szczepu MRSA, głównie w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania się, jest niezwykle istotnym zagadnieniem w medycynie. Technologia LAMP już dzisiaj umożliwia szybką i precyzyjną diagnostykę, a Genomtec ID jeszcze bardziej ją przyspieszy – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Zgodnie z danymi rynkowymi, tylko w USA koszty hospitalizacji pacjentów zarażonych MRSA wynoszą około 10 mld USD rocznie, co oznacza średnio ok 60 tys. USD na pacjenta. Wczesne wykrywanie MRSA oraz izolacja pacjentów zarażonych pozwoliłaby na szybsze zastosowanie leczenia i znaczące ograniczenie ponoszonych przez szpitale kosztów.

W połowie marca br. Genomtec dokonał zgłoszenia patentowego w Polsce w zakresie autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki bakteryjnego zakażenia przenoszonego drogą płciową w metodzie LAMP, wchodzących w skład panelu chorób przenoszonych drogą płciową.

Genomtec posiada już dwa patenty oraz dokonał 20 zgłoszeń patentowych. Spółka posiada m.in. patent na metodę oraz system diagnostyczny wykorzystujący technikę grzania bezkontaktowego przyznany w USA oraz w Polsce. Jednocześnie Spółka oczekuje na decyzję Europejskiego Urzędu Patentowego oraz lokalnych urzędów patentowych Chin, Japonii, Brazylii, Kanady. Dodatkowo Genomtec dokonał zgłoszeń patentowych, które dotyczą techniki grzania bezkontaktowego procesowane przez Europejski Urząd Patentowy (EPO), Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), lokalne urzędy w Chinach i Japonii oraz kolejnych na sześć mieszanin reakcyjnych objętych zgłoszeniami patentowymi wchodzącymi w ścieżkę PCT.

Flagowym rozwiązaniem Spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | blik co to znaczy | notowania ropy wti | rynek kryptowalut | biomed lublin akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here