Naga MarketsGenomtec chce przenieść się na główny parkiet GPWZarząd Genomtec S.A., notowanej na rynku NewConnect spółki zajmującej się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT, wyraził zamiar ubiegania się o przeniesienie notowań Spółki z alternatywnego rynku NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Genomtec planuje przeniesienie z NewConnect na główny rynek GPW

W związku z tym Zarząd zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie na 13 września br. w celu podjęcia przez Akcjonariuszy Genomtec uchwały upoważniającej Zarząd do przeprowadzenia niezbędnych działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji Spółki. W ramach przeniesienia notowań akcji Spółki na duży parkiet GPW nie jest planowana nowa emisja akcji. Główną motywacją Zarządu jest uzyskanie dostępu do większego grona długoterminowych inwestorów, w tym inwestorów zagranicznych.– Przeniesienie notowań akcji Genomtec na rynek główny GPW zwiększy naszą rozpoznawalność wśród największych polskich i międzynarodowych inwestorów, także tych, którzy nie inwestują na rynku NewConnect. Naszym celem jest zbudowanie stabilnego akcjonariatu, który pozwoli nam w pełni odzwierciedlić wartość Genomtec i naszej przełomowej technologii. Dodatkowo, pozyskanie kolejnych inwestorów długoterminowych będzie istotnym wsparciem w budowaniu strategii Spółki. Celem Zarządu zawsze było zwiększanie prestiżu firmy w oczach inwestorów, a ta decyzja pozwala nam to osiągnąć, jednocześnie koncentrując się na strategii dalszego rozwoju. – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.

Flagowe rozwiązanie Spółki Genomtec ID – mobilny system do diagnostyki genetycznej – wchodzi w finalną fazę rozwoju. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, Genomtec ID wejdzie w fazę badań porównawczych i oceny klinicznej w czwartym kwartale 2021 r.

W drugim kwartale br. Genomtec skupił się na dostosowaniu prototypu Genomtec ID do wersji przedprodukcyjnej.

W maju br. Genomtec otrzymał od Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej ochronę patentową na zestaw starterów do powielania sekwencji nukleotydowej Borrelia burgdorferi – bakterii wywołującej boreliozę. Do tej pory Genomtec uzyskał już 3 patenty (jeden w USA i dwa w Polsce), jak również dokonał ponad 20 zgłoszeń patentowych w urzędach patentowych w Europie, Chinach, Japonii, Brazylii i Kanadzie. Ten kluczowy patent Genomtec obejmuje pionierskie w branży podejście do systemów diagnostycznych wykorzystujących technologię bezkontaktowego grzania.

Genomtec w ostatnim czasie otrzymał również certyfikat ISO 13485, który jest międzynarodowym standardem zgodności, weryfikującym czy producent urządzeń medycznych spełnia odpowiednie wymagania regulacyjne dotyczące systemu jakości. Certyfikat zaświadcza również o tym, że Genomtec posiada odpowiednie mechanizmy kontroli, aby zapewnić, iż urządzenie IVD opracowane i wyprodukowane w celu wykrywania predefiniowanych biologicznych czynników chorobotwórczych można uznać za bezpieczne i skuteczne.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: echo investment akcje prognozy | kęty akcje | polscy brokerzy forex | pgnig gielda | akcje orlen | kurs akcji tauron | pge akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here