Naga Marketsświnka skarbonka z monetą BitcoinW momencie gdy cena Bitcoina spadła od szczytowych poziomów o ponad 80%, wymazując z rynku 250 miliardów dolarów wartości, jednemu przedsiębiorstwu udało się zarobić wbrew niekorzystnemu trendowi. Mowa tutaj o Genesis Global Capital (Genesis), spółce która zgodnie z informacjami zawartymi w opublikowanym w środę raporcie, zarobiła na pożyczkach kryptowalutowych ponad miliard dolarów.


Z 500 milionów do pierwszego miliarda w mniej niż trzy miesiące

Pułap 1 miliarda dolarów został przekroczony 14 grudnia 2018 roku, czyli niespełna trzy miesiące po osiągnięciu pierwszego kamienia milowego w postaci progu 500 milionów dolarów (mówiąc innymi słowy firma zarobiła kolejne 500 milionów w przeciągu jednego kwartału). Portal Comparic.pl o wzroście zainteresowania usługami Genesis informował już w październiku, kiedy działająca od niespełna roku firma przedstawiła raport z dotychczasowej działalności.

Źródło: Genesis Global Capital

„Listopad i grudzień były najbardziej aktywnymi miesiącami do tej pory, kiedy to zobaczyliśmy nowe fundusze hedgingowe i firmy handlowe korzystające z kredytu “spot”. Ten wzrost w połączeniu z nowymi liniami biznesowymi (np. pożyczanie gotówki na zabezpieczenie kryptograficzne) spowodował, że nasz portfel kredytowy osiągnął poziom 153 mln USD w kredytach aktywnych, co oznacza wzrost o 20 mln USD w porównaniu z 3. kwartałem, pomimo spadku ceny Bitcoina (BTC) o 44%” – poinformowała spółka w raporcie

Wysokość oprocentowania na pożyczki kryptowalutowe jest różna i waha się w przedziale od 10-12% dla bardziej płynnych aktywów takich jak Bitcoin, Ripple lub Ethereum, dochodząc do wyższych wartości w przypadku bardziej ryzykownych instrumentów.

Podział aktywów Genesis w kolejnych kwartałach. Źródło: Genesis Global Capital

Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie pożyczkobiorcy najchętniej sięgali po Bitcoina, który stanowił 75% wszystkich zawartych transakcji. Kiedy wystartowaliśmy w marcu, książka pożyczek była w dużej mierze podzielona między Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) oraz Monero (XMR). W kolejnych miesiącach, zainteresowanie ETH spadło, ponieważ jego cena spadła prawie o 80% w stosunku do marcowego maksimum. W tym samym czasie obserwowaliśmy wzrost popytu na inne alternatywne waluty, takie jak XRP, Litecoin (LTC) i Ethereum Classic (ETC). – czytamy w raporcie.

Rosnąca popularność usług Genesis i rekordowe zyski spowodowały, że na rynku pojawia się coraz więcej konkurencji. Jej przykładem jest najnowsza oferta Mike’a Novogratza, który postanowił wejść na rynek z funduszem kredytowym o wartości co najmniej 250 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Novogratz udzieli krypto-firmom kredytu. W grze 250 milionów dolarów

Co prawda, Galaxy Digital już od zeszłego roku udziela kredytów firmom kryptograficznym, to jednak w okresie spadku koniunktury na rynku kryptowalut zaobserwowano znaczny wzrost popytu ze strony kredytobiorców. W związku z tym, Galaxy chce teraz uruchomić swój własny fundusz skoncentrowany własnie na udzielaniu kredytów. Dzieki temu, kredytobiorcy będą mogli uzyskać kredyty, korzystając z walut wirtualnych, budynków i maszyn do ich wydobywania jako zabezpieczenia. Według osób zaznajomionych ze sprawą, firma ma zakończyć pierwszą rundę finansowania w marcu br.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here