Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


General Motors Company

General Motors (NYSE: GM, TSX: GMM) jest jednym z liderów na największych i najszybciej rozwijających się rynkach motoryzacyjnych na świecie. GM, spółki zależne i podmioty joint venture sprzedają pojazdy pod markami Chevrolet, Cadillac, Baojun, Buick, GMC, Holden, Jiefang i Wuling.

General Motors zaprezentował swoje wyniki kwartalne. Zysk na akcję EPS w ubiegłym kwartale wyniósł 1,32 dolara za akcję wobec oczekiwań na poziomie 1,12 dolara za akcję. Przy różnicy 0,2 dolary dało to zaskakującą zwyżkę 17,9% w ostatnim kwartale.

Kolejną dobrą informacją ze spółki jest jej udział w rynku. Po raz pierwszy od 2011 r. udział GM w rynku detalicznym wzrasta o 17 procent przez trzy kolejne miesiące.

Nie wszystkie dane były tak dobre. Całkowita sprzedaż GM liczona rok do roku spadła o 2%. Skłoniło to część inwestorów do zmniejszenia zaangażowania w akcje GM. Fundusz Skylands Capital LLC sprzedał w ostatnim czasie 40200 akcji utrzymując nadal w portfelu 833200 akcji.

Wyniki skomentował Kurt McNeil, wiceprezes działu sprzedaży w USA –Dotarliśmy do czwartego kwartału z dobrą siłą, dzięki silnej gospodarce USA i bardzo silnej sprzedaży pickup-ów i crossover-ów. W rzeczywistości Chevrolet i GMC posiadają najszybciej zmieniające się crossovery na całym rynku. Optymizm małych przedsiębiorców pozostaje na bardzo wysokim poziomie co dobrze wróży przyszłej sprzedaży pickupów i vanów“.

Sytuacja techniczna na wykresie General Motors

Na początku października 2017 roku pojawił się wyraźny przełom na wykresie GM. Przełamany został opór na poziomie 41,85$, który stanowił maksimum z lutego 2013 roku. Popyt poszedł za ciosem i po 3 tygodniach zdołał na chwilę przekroczyć nowy opór na poziomie 46$. Próba okazała się jednak przedwczesna i w rezultacie od poniedziałku obserwujemy ruch powrotny do wcześniejszego oporu (nowego wsparcia) poziomu 41,85$.

Obecne zachowanie ceny w rejonie 41,85$ będzie miało wpływ na kierunek ruchu w średnim terminie. Skuteczne odbicie da szansę na rozpoczęcie nowego impulsu wzrostowego, którego pierwszym celem byłby poziom 46$. Z kolei przełamanie wsparcia 41.85$ oznaczać będzie zanegowanie październikowych sukcesów popytu i może sprowadzić cenę akcji do poziomu 38,50$.

General Motors AMO H4
Wykres General Motors H4 – All Markets Oonline
General Motors AMO W1
Wykres General Motors H4 – All Markets Oonline

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here