Naga Markets“S&P 500 Dow Jones ogłosiło we wtorek, że General Electric (GE.US) opuści indeks Dow Jones Industrial Average (US30). Amerykański potentat w branży przemysłowej był składnikiem indeksu największych 30 spółek od 1907 roku. GE zostanie zastąpione przez Walgreen Boots Alliance Inc (WBA.US) od sesji 26 czerwca. Walgreen zajmuje się dystrybucją i sprzedażą leków” – informuje zespół analityczny XTB.

GE opuszcza indeks po 111 latach obecności w zestawieniu – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że jeszcze kilkanaście lat temu, GE był największą spółką Dow Jones pod względem kapitalizacji. Zmiany, które zaszły na rynku oraz zmiana kierunku działalności w stronę finansów (pokłosie kryzysu z 2008 roku) znacząco zmniejszyły skalę prowadzonego biznesu, czyniąc z bohatera poniższego artykułu jedną z najmniejszych spółek wchodzących w skład DJIA.

W ujęciu tygodniowym na wykresie rysuje się prawdopodobnie 5-falowa struktura spadkowa. Ostatnim bastionem kupujących wydają się tegoroczne dołki, które zlokalizowane są w okolicach 12,7 USD. Potencjalnymi poziomami, gdzie byki mogą być bardziej aktywne są zniesienia 78,6% i 88,6% odbicia po kryzysie w 2008 roku” – twierdzą analitycy XTB

Źródło: xStation5

Co ciekawe od dołka kryzysu finansowego w 2009 roku US30 wzrósł o prawie 300%, podczas gdy GE niespełna 120%. Ewentualne wybicie tegorocznych dołków będzie potwierdzeniem trwającego od ponad 2 lat ruchu spadkowego. Dodatkowo zaneguje to byczą dywergencję na wskaźniku MACD, która tworzyła się od końcówki 2017 roku (wyższe dołki MACD przy coraz niższy dołkach GE).

Źródło: xStation5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here