Naga MarketsGeneral Electric CEO Immelt Sees Improving Earnings, Cash Performance In 2010Koncernowi General Electric udało się wyjść ze sporej zapaści. Od 2009 roku akcje tej amerykańskiej spółki podrożały z 5 USD do niemal 32 USD. Firma zanotowała sporą poprawę zyskowności za sprawą sprzedaży nierentownych aktywów oraz ograniczeniu spektrum działalności.


Po 2013 roku notowania General Electric złapały pewną zadyszkę – przez dwa lata znajdowały się one w konsolidacji pomiędzy poziomem 24 USD a 28 USD. Od połowy 2015 roku ceny akcji spółki przyspieszyły wzrosty, poruszając się w obrębie dosyć wąskiego kanału, co było odzwierciedleniem przyspieszenia starań nad likwidacją oddziału finansowego.

W ostatnim czasie wytworzyło się kilka interesujących sygnałów technicznych. Za kontynuacją trendu wzrostowego przemawia fakt, że doszło do przecięcia 200-dniowej średniej kroczącej (kolor niebieski) przez średnią 50-dniową (kolor czarny). Jest to tak zwany złoty krzyż, który zwykle świadczy o rosnącej przewadze strony popytowej – średnia długoterminowa powinna służyć także za ważne wsparcie. Co więcej, kontynuowany jest ruch w obrębie korytarza wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

bqfyqhnnfdxpbgy_abgk_1483916726985ge Z drugiej strony, bykom nie udało się wybić powyżej poziomu 33 USD. W efekcie wytworzyła się formacja przypominająca R-G-R, która często sygnalizuje odwrócenie trendu. Potencjalny zasięg tego układu oznaczałby spadki w okolicę 26 USD. Niemniej jednak, aby taki scenariusz miałby zyskać na prawdopodobieństwie, musiałoby najpierw dojść do wybicia podstawy tej formacji, która przebiega w pobliżu 29,50 USD oraz dolnego ograniczenia kanału wzrostowego.

W tym miesiącu na Wall Street rozpoczyna się kolejny sezon wyników. General Electric opublikuje raport finansowy za IV kwartał już 20 stycznia. Konsensus zakłada, iż koncern zaraportuje zysk na jedną akcję na poziomie 0,46 USD, co oznaczałoby pogorszenie w stosunku do wyniku z analogicznego okresu z 2015 roku o 0,06 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here