Naga MarketsGemini nadal wzmacnia swoją pozycję na rynku Azji Południowo-Wschodniej. Właśnie dowiedzieliśmy się, że były dyrektor wykonawczy Morgan Stanley dołącza do tej popularnej giełdy kryptowalut. Będzie nadzorował część rynku azjatyckiego.

  • Gemini zatrudnia byłego eksperta Morgan Stanley.
  • Jego zadaniem będzie koordynacja działań giełdy w Azji Południowo-Wschodniej.

Gemini zatrudnia nowego pracownika. To były ekspert Morgan Stanley

Duża amerykańska giełda kryptowalut rozszerza działalność w regionie Azji i Pacyfiku, zatrudniając nowego pracownika. Jest nim Andy Meehan, były dyrektor w dużym amerykańskim banku inwestycyjnym Morgan Stanley, który dołączył do firmy braci Winklevoss jako dyrektor ds. zgodności w regionie APAC.

Ogłaszając wiadomość 7 października, kierownictwo Gemini zauważyło, że Meehan będzie współpracować z lokalnymi organami regulacyjnymi w celu promowania takich przepisów dot. kryptowalut, które zwiększą adopcję.

Były szef działu prawnego Morgan Stanley ds. globalnych przestępstw finansowych w regionie APAC, Meehan będzie teraz kształtować strategię, produkty i operacje Gemini w tym regionie.

Nowy CCO Gemini będzie miał swoją siedzibę w Singapurze i będzie podlegał bezpośrednio nowemu dyrektorowi zarządzającemu Gemini w regionie APAC, Jeremy’emu Ng.

Przedstawiciele Gemini powiedzieli Cointelegraph, że region APAC nadal jest kluczowym priorytetem dla firmy, temu też ta ubiegała się o specjalną licencję w Monetary Authority of Singapore (MAS) na podstawie ustawy o usługach płatniczych z 2019 r., co miało miejsce na początku tego roku.

Ekspansja w regionie Azji Południowo-Wschodniej

Skupienie się Gemini na Azji Południowo-Wschodniej wynika z istotnych zmian regulacyjnych w Singapurze. Cameron Winklevoss, prezes i współzałożyciel Gemini, wcześniej z zadowoleniem przyjął postęp w lokalnych przepisach dotyczących kryptowalut, twierdząc, że Monetary Authority of Singapore opracowało „przemyślaną regulację, która toruje drogę do dalszej adopcji i innowacji”.

Gemini rozszerza się na nowe jurysdykcje na całym świecie, uruchamiając też m.in. usługi w Wielkiej Brytanii, co miało miejsce pod koniec września 2020 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here