TMS


Gemini – giełda kryptowalutowa założona przez bliźniaków Winklevoss, zamierza dodać nową funkcję, która zmniejszy wpływ dużych zamówień kupna i sprzedaży na cenę Bitcoin. Ogłoszony w poniedziałek Gemini Block Trading umożliwi kryptowalutowym “wielorybom” wykonywanie dużych transakcji poza stale aktualizowanymi księgami zleceń, gdzie pojedyncza transakcja może mieć nietypowy wpływ na rynek.


Jak przeczytać możemy w oficjalnym oświadczeniu, Gemini Block Trading to w pełni elektroniczny system handlu blokowego, który pozwala klientom kupować i sprzedawać duże ilości zasobów cyfrowych poza ciągłymi księgami zamówień Gemini, tworząc dodatkowy mechanizm zapewniający płynność przy większych obrotach. 

Korzystając z nowej platformy, klienci mogą składać zamówienia blokowe, które są publikowane wyłącznie dla animatorów rynku, którzy mogą zdecydować, czy utworzyć rynek dla wskazania interesu handlowca czy też nie. Jeśli animator rynku wyrazi zgodę na “stworzenie rynku” spełniającego wskazanie interesanta, zamówienie blokowe zostanie wypełnione.

Transakcje dokonywane przy użyciu platformy transakcyjnej Gemini Block Trading będą publikowane z 10-minutowym opóźnieniem, dzięki czemu wszyscy uczestnicy rynku będą mieli dostęp do informacji o cenach i płynności, a jednocześnie zmniejszą skłonność do kaskadowego wpływu na cenę BTC bądź ETH bo o wszystkim dowiedzą się dopiero kilka minut po fakcie tj. po realizacji zlecenia.

Gemini Block Trading zacznie działać w czwartek, 12 kwietnia o godz. 9:30 czasu wschodniego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBłąd “grubego palucha” w Samsungu – $100 mld trafiło do pracowników
Następny artykułMark Cuban: Bitcoin i złoto są tak samo bezużyteczne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here