Naga Markets

Popularna giełda wirtualnych walut Gemini założona przez słynnych braci Winklevoss ogłosiła, że uruchomi platformę instrumentów pochodnych. Zrobi to jednak poza granicami USA, które w ostatnim czasie zaczęły dość rygorystycznie podchodzić do branży krypto aktywów. Ruch ten nastąpił na tle rosnącej niepewności otoczenia regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych dla firm związanych z wirtualnymi walutami. 

  • Znana amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła, iż uruchomi platformę instrumentów pochodnych poza granicami USA
  • Oddział offshore pod nazwą Gemini Foundation będzie obsługiwał użytkowników z licznych krajów. Jako pierwszy produkt zaoferowany zostanie kontrakt wieczysty na Bitcoina denominowany w Gemini Dollar (GUSD)

Gemini uruchomi platformę instrumentów pochodnych poza USA

Stany Zjednoczone w dość rygorystyczny sposób zaczęły podchodzić w obecnym r. do branży wirtualnych walut. Ze względu na to, iż niespójne działania tamtejszych agencji rządowych wprowadzają niepewność i niejasność pod względem prawnym, wiele firm decyduje się na przeniesienie swojej działalności poza granicę tego kraju. Sporne jest tu m.in. podejście amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do kryptowalut z punktem widzenia amerykańskiej agencji rządowej regulującej rynek kontraktów terminowych CFTC. Ta pierwsza uznaje bowiem wszystkie wirtualne waluty poza Bitcoinem (BTC) za papiery wartościowe. Druga z kolei twierdzi, iż czołowa kryptowlauta oraz Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC) to towary. 

W obliczu licznych pozwów, jakie w obecnym r. wystosował SEC w stronę przedsiębiorstw z branży, Gemini postanowiło uruchomić swoją platformę instrumentów pochodnych poza granicami USA. 

Oddział offshore pod nazwą Gemini Foundation zaoferuje usługi użytkownikom pochodzącym z Singapuru, Hongkongu, Indii, Argentyny, Bahamów, Bermudów, Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Bhutanu, Brazylii, Kajmanów, Chile, Egiptu, Salwadoru, Guernsey, Izraela, Jersey, Nowej Zelandii, Nigerii, Panamy, Peru, Filipin, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, RPA, Korei Południowej, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, Urugwaju i Wietnamu. Dostęp dla klientów ze Stanów Zjednoczonych będzie zaś zablokowany. 

Pierwszym w ofercie kontraktem pochodnym będzie kontrakt wieczysty na BTC denominowany w GUSD. Wkrótce potem ma pojawić się kontrakt wieczysty ETH/GUSD. Uprawnieni klienci zyskają możliwość zarówno handlu produktami spot, jak i instrumentami pochodnymi. Będą oni mogli także konwertować dolary amerykańskie na GUSD w stosunku 1:1. Opłaty, zyski oraz straty będą także przetwarzane w GUSD. Domyślna dźwignia to x20, maksymalna zaś x100. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych kontraktów terminowych kontrakty wieczyste nigdy nie wygasają. Handel nimi nie jest regulowany przez CFTC, a giełdy oferujące kontrakty terminowe na krypto aktywa nie są dostępne dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. 

Gemini znajduje się pod lupą władz z USA. Giełdę tę bada m.in. Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w związku z tym, iż wielu użytkowników jej programu prowadzonego pod nazwą Gemini Earn sądziło, że aktywa na ich kontach były chronione przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.