Naga MarketsNowa ankieta przeprowadzona w Wielkiej Brytanii przez giełdę kryptowalut Gemini ujawnia, że ​​przeciętny inwestor kryptowalut nie pasuje do stereotypu. O co chodzi? Już tłumaczymy!

  • Gemini wzięło pod lupę ponad 2000 inwestorów. Okazało się, że większość to nie młodzi, samotni mężczyźni, a osoby w średnim wieku, którzy są w związku małżeńskim.
  • Badanie wykazało, że kobiety inwestują w kryptowaluty częściej, niż miało to miejsce wcześniej.

Gemini: kim jest fan kryptowalut?

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Gemini wśród ponad 2000 respondentów podważyły ​​pewne długo utrzymywane stereotypy dotyczące przeciętnego inwestora kryptowalut, zazwyczaj postrzeganego jako młody, samotny mężczyzna, do tego bezdzietny. Zamiast tego okazało się, że przeciętny inwestor był żonaty, w średnim wieku i miał dzieci. Nie było też znaczącej różnicy między odsetkiem inwestorów, którzy są mężczyznami i kobietami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednym z kluczowych wniosków było to, że dziś więcej kobiet w Wielkiej Brytanii inwestuje swoje fundusze w sektor kryptowalut, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Przedstawicielki płci pięknej stanowią obecnie ponad 41,6 proc. brytyjskich inwestorów.

Nie tylko bogaci…

Do tego okazało się, że nie tylko bogaci inwestują w kryptowaluty. Badanie wykazało, że ponad 91 proc. obecnych i poprzednich inwestorów kryptowalut odnotowało roczny dochód gospodarstwa domowego poniżej 100 000 GBP (136 000 USD). Jak wynika z wcześniejszych raportów, 95 proc. obywateli Wielkiej Brytanii zarabia mniej niż wynosi ta wartość.

Innym nieoczekiwanym odkryciem było to, że przeciętny inwestor kryptowalut prawdopodobnie interesuje się też innymi nowymi technologiami. Ponad połowa wszystkich inwestorów kryptowalut śledzi też inteligentne kontrakty, wyrafinowane systemy bezpieczeństwa i technologie inteligentnego domu.

Co może nas interesować najmocniej, inwestorzy kryptowalut nie planują w najbliższym czasie wstrzymywać swoich zakupów cyfrowych walut. Gemini zauważyło, że są bardziej skłonni do zwiększenia swoich inwestycji na tym rynku w ciągu roku, a prawie połowa (47,8 proc.) planowała zainwestować więcej niż wcześniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax | notowanie lotos | cena akcji pgnig dzisiaj | kurs euro usd | rynek kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here