Naga MarketsGemini, giełda kryptowalutowa zarządzana przez braci Winklevoss, ogłosiła, że będzie współpracować z Nasdaq. Informacja wychodzi krótko po tym jak CEO Nasdaqa Adena Friedman powiedziała, że firma jest otwarta na kryptowaluty.


Jak potwierdza komunikat prasowy, Gemini będzie pierwszym operatorem branży krypto, który korzysta z technologii SMART Market Surveillance opracowanej przez NASDAQ. Tym samym giełda zostanie ostrzeżona przed niepokojącym zachowaniem na rynku i będzie mogła szybko załagodzić efekty manipulacji.

“Wdrożenie systemu SMART pozwoli nam zapewnić, że Gemini jest rynkiem opartym na równych zasadach dla wszystkich uczestników” – powiedział Tyler Winklevoss. System SMART pracuje już na 45 rynkach, dla 17 regulatorów i ponad 140 uczestników rynków, pomaga badać i automatyzować potencjalne manipulacje.

Występujące poza orderbookiem duże transakcje będą publikowane z 10-minutowym opóźnieniem aby uniknąć zmienności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – do wydobycia zostało tylko 20% Bitcoinów
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – EURUSD, USDPLN
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here