Naga MarketsGemini to nowojorska giełda kryptowalut założona w październiku 2015 roku przez braci Winklevoss. Tyler i Cameron bo tak mają na imię, znani między innymi z różnych projektów internetowych a także ze słynnej batalii sądowej z twórcą Facebooka za który to spór zainkasowali ponad 20 mln dolarów.


Giełda oferuje 3 kryptowaluty: Bitcoin (najwiekszy obrót), Ethereum oraz Zcash. Według serwisu coinmarketcap dobowy obrót to kilkanaście milionów dolarów.

Gemini jest licencjonowaną giełdą zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i instytucji (choć głównie dla tych drugich), podlegającą regulacjom Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYSDFS) oraz NY Banking Law. Giełda zatrudnia najlepszych specjalistów i inżynierów oprogramowania, od początku dba o bezpieczeństwo:

  • Większość cyfrowych zasobów klienta jest przechowywana w systemie przechowywania w pamięci masowej offline “Cold Storage”, tylko niewielka część zasobów cyfrowych jest znajduje się w portfelu internetowym “Hot Wallet”.
  • Wszystkie środki pieniężne klientów są rozdzielone od kont biznesowych i operacyjnych.
  • Wszystkie fundusze fiat klienta są uprawnione do ubezpieczenia
  • Uwierzytelnianie dwuetapowe 2FA dla każdego konta
  • Szyfrowane połączenia HTTPS

 

Mają zezwolenie na działalność w 48 stanach, Kanadzie, Hong Kongu, Singapurze, Korei Płd oraz Wielkiej Brytanii. Giełda nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty zarówno w walutach fiat jak i kryptowalutach.

Wiadomości o Gemini:

Najważniejsze linki:

Strona internetowa: https://gemini.com/

Twitter: https://twitter.com/GeminiDotCom

Facebook: https://www.facebook.com/GeminiDotCom/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/gemini-com

API: https://docs.gemini.com/rest-api/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt – z wyższą kapitalizacją niż KGHM!
Następny artykułTo cios dla inwestorów – Marek Wołos (IDM) o interwencji ESMA
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here