TMS


Gemini to nowojorska giełda kryptowalut założona w październiku 2015 roku przez braci Winklevoss. Tyler i Cameron bo tak mają na imię, znani między innymi z różnych projektów internetowych a także ze słynnej batalii sądowej z twórcą Facebooka za który to spór zainkasowali ponad 20 mln dolarów.


Giełda oferuje 3 kryptowaluty: Bitcoin (najwiekszy obrót), Ethereum oraz Zcash. Według serwisu coinmarketcap dobowy obrót to kilkanaście milionów dolarów.

Gemini jest licencjonowaną giełdą zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i instytucji (choć głównie dla tych drugich), podlegającą regulacjom Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYSDFS) oraz NY Banking Law. Giełda zatrudnia najlepszych specjalistów i inżynierów oprogramowania, od początku dba o bezpieczeństwo:

  • Większość cyfrowych zasobów klienta jest przechowywana w systemie przechowywania w pamięci masowej offline “Cold Storage”, tylko niewielka część zasobów cyfrowych jest znajduje się w portfelu internetowym “Hot Wallet”.
  • Wszystkie środki pieniężne klientów są rozdzielone od kont biznesowych i operacyjnych.
  • Wszystkie fundusze fiat klienta są uprawnione do ubezpieczenia
  • Uwierzytelnianie dwuetapowe 2FA dla każdego konta
  • Szyfrowane połączenia HTTPS

 

Mają zezwolenie na działalność w 48 stanach, Kanadzie, Hong Kongu, Singapurze, Korei Płd oraz Wielkiej Brytanii. Giełda nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty zarówno w walutach fiat jak i kryptowalutach.

Wiadomości o Gemini:

Najważniejsze linki:

Strona internetowa: https://gemini.com/

Twitter: https://twitter.com/GeminiDotCom

Facebook: https://www.facebook.com/GeminiDotCom/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/gemini-com

API: https://docs.gemini.com/rest-api/Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here