Naga Markets webinar


Morgan-Stanley-logo

Najnowsza rekomendacja od Morgan Stanley traktuje o – jak określa sam bank – wykresie tygodnia, czyli technicznym aspekcie sytuacji na USD/JPY. Analitycy Morgan Stanley nastawieni są niedźwiedzio do tej pary i przygotowali kilka wykresów z naniesionymi kluczowymi poziomami w okolicach których warto również rozważyć krótkie pozycje.


Zaczynając od wykresu długoterminowego – zawierającego w sobie obraz z okresu dekady – Morgan Stanley podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko, że każdy większy ruch byków powinien zatrzymać się w rejonie 125-127. Patrząc wstecz możemy stwierdzić, że ostatnim maksimum był poziom 125,86 i to od tego miejsca warto spojrzeć niedźwiedzio na USD/JPY. Bank przyznaje, że technicznie rzecz biorąc oczekiwałby korekty ostatnich wzrostów w ramach fali czwartej ruchu elliottowskiego. Zasięg tej korekty może sięgać nawet poziomu 100.00.

n65Skracając okres obserwowanej historii i przechodząc do dwuletniego wykresu zauważamy że ostatni impuls wzrostowy przebił szczyt 3 fali na poziomie 122,03. Była to kontynuacja trwającego ruchu i dopełnienie pięciofalowej struktury jaka tworzyła się wówczas na USD/JPY. W tym momencie – jak zauważa Morgan Stanley – po spełnieniu wszystkich warunków impulsu wzrostowego przyszedł czas na korektę.

n66Ostatni 90-dniowy wykres przedstawia ostatnie ruchy na parze. USD/JPY zawróciło na wysokości 125,86 wypełniając tym samym prawdopodobną pięciofalową strukturę impulsu w ramach fali czwartej wyższego rzędu. Podfala trzecia, która w tym momencie tworzy się na wykresie USD/JPY pozwala sądzić, że para powróci poniżej ostatniego minimum – 122,46. Zniesienie fali czwartej wyższego rzędu prowadzi nas do prawdopodobnego osiągnięcia poziomu 121.31 (zniesienie 61,5%). W razie otwarcia nowej pozycji krótkiej na USD/JPY rozsądnym jest ustawienie zlecenia obronnego powyżej poziomu 127.00 którego przebicie będzie świadczyć o braku kompletności w ostatniej – piątej – fali.

n67

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here