Naga MarketsMorgan-Stanley-logo

Najnowsza rekomendacja od Morgan Stanley traktuje o – jak określa sam bank – wykresie tygodnia, czyli technicznym aspekcie sytuacji na USD/JPY. Analitycy Morgan Stanley nastawieni są niedźwiedzio do tej pary i przygotowali kilka wykresów z naniesionymi kluczowymi poziomami w okolicach których warto również rozważyć krótkie pozycje.


Zaczynając od wykresu długoterminowego – zawierającego w sobie obraz z okresu dekady – Morgan Stanley podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko, że każdy większy ruch byków powinien zatrzymać się w rejonie 125-127. Patrząc wstecz możemy stwierdzić, że ostatnim maksimum był poziom 125,86 i to od tego miejsca warto spojrzeć niedźwiedzio na USD/JPY. Bank przyznaje, że technicznie rzecz biorąc oczekiwałby korekty ostatnich wzrostów w ramach fali czwartej ruchu elliottowskiego. Zasięg tej korekty może sięgać nawet poziomu 100.00.

n65Skracając okres obserwowanej historii i przechodząc do dwuletniego wykresu zauważamy że ostatni impuls wzrostowy przebił szczyt 3 fali na poziomie 122,03. Była to kontynuacja trwającego ruchu i dopełnienie pięciofalowej struktury jaka tworzyła się wówczas na USD/JPY. W tym momencie – jak zauważa Morgan Stanley – po spełnieniu wszystkich warunków impulsu wzrostowego przyszedł czas na korektę.

n66Ostatni 90-dniowy wykres przedstawia ostatnie ruchy na parze. USD/JPY zawróciło na wysokości 125,86 wypełniając tym samym prawdopodobną pięciofalową strukturę impulsu w ramach fali czwartej wyższego rzędu. Podfala trzecia, która w tym momencie tworzy się na wykresie USD/JPY pozwala sądzić, że para powróci poniżej ostatniego minimum – 122,46. Zniesienie fali czwartej wyższego rzędu prowadzi nas do prawdopodobnego osiągnięcia poziomu 121.31 (zniesienie 61,5%). W razie otwarcia nowej pozycji krótkiej na USD/JPY rozsądnym jest ustawienie zlecenia obronnego powyżej poziomu 127.00 którego przebicie będzie świadczyć o braku kompletności w ostatniej – piątej – fali.

n67

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here