Naga MarketsGdzie można kupić sztabki złota1Sztabki złota są obecnie popularną metodą inwestycyjną. Gdzie warto je zakupić, aby nie obawiać się o ich autentyczność? Inwestowanie w złoto cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Teraz, w czasach epidemii koronawirusa oraz pogorszenia sytuacji gospodarczej większości krajów, inwestorzy coraz częściej decydują się na kruszce. Niskie oprocentowanie lokat, niestabilne fundusze inwestycyjne, nieprzewidywalne wyniki giełd – to wszystko powoduje, że metale szlachetne, w tym głównie złoto, wybierane są tak często.

Złote sztabki inwestycyjne

Wśród dostępnych metod inwestowania w złoto największym powodzeniem cieszą się sztabki inwestycyjne. Są to sztabki wykonane z czystego złota o próbie 999, czyli zawierają one praktycznie samo złoto, co przekłada się również na ich wartość. Wielu osobom kojarzą się one ze sporymi gabarytami oraz wysoką ceną, ale można zakupić je w wielu różnych gramaturach – już od 1 grama, dlatego można łatwo dopasować je do swoich możliwości finansowych.

Ile kosztuje sztabka złota?

Cena sztabki złota jest powiązana z ilością złota zużytego do jej wyprodukowania. Właśnie dlatego ceny sztabek stale się zmieniają. To powoduje również, że są one tak chętnie wybierane przez inwestorów, którym zależy na uzyskaniu atrakcyjnych zarobków na zmianach kursowych kruszców. Aby dowiedzieć się, jaka jest cena złota, najlepiej sprawdzić koszty bezpośrednio na stronach podających aktualne kursy złota lub też w sklepach prowadzących sprzedaż złota inwestycyjnego.

Zakup złotych sztabek

Sprzedaż złotych sztabek jest obecnie bardzo popularna i są one oferowane w różnych miejscach. Wiele osób zatem zadaje zatem pytanie: sztabki złota gdzie kupić? Gdzie zrealizować swoją transakcję, aby mieć pewność, że będzie ona bezpieczna? Najlepiej złote sztabki kupować u sprawdzonych dostawców, czyli najlepiej w firmach specjalizujących się w ich sprzedaży. Takie oferty prezentują między innymi mennice zajmujące się biciem monet, firmy numizmatyczne, a także inne firmy zajmujące się prowadzeniem sprzedaży kruszców inwestycyjnych. Zamówienia na sztabki złota można składać również za pośrednictwem internetu, dlatego zakupienie tego rodzaju produktów jest bardzo łatwe. Są one wtedy dostarczane ubezpieczoną paczką kurierską bezpośrednio do klienta. Aby mieć pewność, że zakup będzie całkowicie udany, warto pamiętać o tym, żeby unikać ofert osób prywatnych, a także firm, które nie mają żadnych opinii lub są one negatywne. Niestety, zdarzają się oszustwa, dlatego najlepiej postawić na sklep cieszący się zaufaniem wśród wielu swoich klientów.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here