Naga MarketsKurs dolara nawet po 1,30 CAD? To może się udać, uważa ScotiabankKurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego próbuje oddalić się od poziomu 1,26 CAD, zauważa Scotiabank. Analitycy zwracają uwaę na Bank Kanady (BoC), którzy przybrał nieco jastrzębi ton stwierdzając to, co oczywiste – z czasem nie będzie potrzebnych tak dużo bodźców, jeśli gospodarka ożyje, tak jak spodziewa się BoC. Co dalej z parą walutową USD/CAD?

  • Silny dolar kanadyjski nie sprzyja eksporterom
  • CAD zyskuje głownie na słabości USD
  • Wybicie 1,2774 na USD/CAD otwierałoby drogę dalszym wzrostom

Dolar kanadyjski zyskuje na osłabieniu greenbacka

Gubernator Banku Kanady, Macklem ponownie zauważył, że niedawne wyniki CAD stwarzają przeciwności dla eksporterów. Jednak w tym kontekście wydaje się wysoce nieprawdopodobne, aby Bank spieszył się z ograniczaniem bodźców monetarnych. Zrobienie tego, zanim Fed zacznie “zwijanie” posłużyłoby jedynie do zwiększenia zysków CAD, uważa Scotiabank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Siła dolara kanadyjskiego pozostaje w większości skoncentrowana na zasadniczo słabszym greenbacku w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to w dużej mierze uzasadnione zmianami typowych czynników wpływających na wyniki CAD (spready i ceny towarów), zgodnie z modelem wartości godziwej Scotiabank.

Presja korekcyjna na parze walutowej USD/CAD, którą myśleliśmy w zeszłym tygodniu, pozostaje nieobecna. Jednak zatrzymany ruch dolara w okolicach 1,26 ponownie stawia CAD na słabej pozycji w obecnym tygodniu. Ryzyko odwrócenia cen nadal odzwierciedla nieco bardziej konstruktywne nastawienie do USD w krótkim okresie, uważają analitycy Scotia Bank, w tym Shaun Osborne oraz Juan Manuel Herrera.

Kurs USD/CAD ma do pokonania ważny opór

– Na wykresach znowu pojawiają się sygnały wskazujące na odbicie USD. Wykres dzienny ukazuje byczy „gwiazdy porannej” rozwijający się w okolicach czwartkowego minimum, podczas gdy wykres tygodniowy odzwierciedla nietypową grupę trzech świec „doji”, z których tylko jedna jest zwykle potrzebna do zasygnalizowania przeciągnięcia lub odwrócenia ruchu – zauważa Scotiabank.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Akcja cenowa na wykresie dziennym nakreśliła również spadkowego klina klina, który stanowi sygnał wskazujący zwykle na osłabienie niedźwiedziego momentum.

– Biorąc pod uwagę walkę dolara o odejście od obszaru 1,26, uważamy jednak, że USD/CAD będzie musiał przekroczyć opór na wykresie dziennym (górne ograniczenie klina i 40-dniową MA) na poziomie 1,2774, aby wskazać, że trwa głębsze odbicie w kierunku 1,29/1,30. Wsparcie to 1,2590/00 – prognozuje Scotiabank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar online | co to jest płatność blik | co to jest blik? | s&p 500 | notowania złotego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here