Naga MarketsGdy Tesla dołączy do indeksu S&P 500, Bitcoin (BTC) może rozpocząć rajd, uważają analitycyPo wtorkowej sesji, która była najgorsza w historii Tesli, akcje firmy odbiły się w środę o prawie 11%. W tym samym czasie wzrosty odnotował także Bitcoin, który zdrożał o 5%. Taka sytuacja skłoniła analityków do bliższego przyjrzenia się korelacji pomiędzy amerykańskimi akcjami, a największą kryptowalutą na świecie.

  • Korelacja między S&P 500 a Bitcoinem wynosi 55%.
  • Spadki Tesli były wzmocnione przez nie włączenie firmy do S&P 500.
  • Wysoka korelacja indeksu i kryptowaluty obrazuje niestabilność rynku.

S&P 500 nie dla spółki Elona Muska

Jak podaje Cointelegraph, korelacja amerykańskiego indeksu S&P 500 i Bitcoina ponownie wzrosła. Jednomiesięczna korelacja pomiędzy nimi wynosi już 55%, w porównaniu do wcześniejszych 18%.

Według analityków, wtorkowe spadki Tesli były spowodowane nie tylko przez korektę na całym amerykańskim rynku, ale również przez nie dołączenie kalifornijskiej spółki do składu S&P 500.

Uważamy, że akcje odzwierciedlały oczekiwania co do znacznych wpływów. Sądzimy, że akcje mogą być pod presją w związku z opóźnieniem włączenia do S&P 500, szczególnie ze strony inwestorów, którzy kupili je jeszcze przed ogłoszeniem decyzji, oczekując możliwości sprzedaży do funduszy pasywnych. – ocenił Ben Kallo, analityk w Baird.

Bitcoin i S&P 500: Korelacja wyższa niż przed COVID-19

Nasdaq spadł we wtorek o 4,11% również przez doniesienia Financial Times o działaniach SoftBanku, które doprowadziły do wzmocnienia rajdu spółek technologicznych. Korekta ceny akcji Tesli uderzyła w majątek założyciela firmy. W ciągu jednego dnia majątek Elona Muska skurczył się o ponad 16 miliardów dolarów.

Fortuna Elona Muska zmniejszyła się o 16,3 miliardy dolarów, gdy akcje Tesli spadły o 21%, co stanowi największy jednodniowy spadek w historii Bloomberg Billionaires Index. – napisał na Twitterze Holger Zschaepitz, analityk rynkowy w Welt.

Jak donosi Cointelegraph, dane zebrane przez Skew sugerują, że  korelacja pomiędzy Bitcoinem a S&P 500 jest dużo wyższa niż przed pandemią. Według ekspertów, nie wyznacza to żadnego konkretnego kierunku dla największej kryptowaluty na świecie, ale pokazuje jak niestabilny jest obecnie cały rynek.

Korelacja między S&P 500 a Bitcoinem, źródło: cointelegraph.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here