Naga Markets

Nawet inwestor niespecjalnie interesujący się kryptowalutami prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że ta wirtualna klasa aktywów została silnie przeceniona w tym roku. Ostatnie wiadomości związane z upadkiem FTX, jednej z największych giełd kryptograficznych, po raz kolejny wprowadziły rynek na pierwsze strony gazet z negatywnych powodów. Jednak dane historyczne pokazują, że kryptowaluty przechodzą przez cykle wzrostów i spadków. Po okresach wzrostu następują okresy korekty. Chociaż inwestorzy są w trakcie jednej i to dość głębokiej, istnieją trzy tokeny, które są gotowe poprowadzić kolejną hossę kryptowalut: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Polygon (MATIC), przekonują w najnowszym tekście analitycy Neil Patel i Michael Byrne z The Motley Fool.

Bitcoin (BTC): Oryginalna kryptowaluta

Jeśli inflacja naprawdę osiągnęła szczyt i zacznie spadać w ciągu najbliższych kilku miesięcy, Rezerwa Federalna ogłosi zwycięstwo chwaląc się, że jej agresywne podwyżki stóp procentowych zadziałały. A przy bardziej akomodacyjnym nastawieniu monetarnym myślę, że Bitcoin będzie miał się dobrze – napisał Neil Patel.

Najcenniejsza kryptowaluta na świecie jest również najstarszym aktywem cyfrowym, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 318 miliardów dolarów w chwili pisania tego tekstu. I pomimo 64% spadku ceny w 2022 r., Bitcoin nadal przynosi potworny zwrot w wysokości ponad 4400% w ciągu ostatnich ośmiu lat. Można to porównać do 126% całkowitego zwrotu dla S&P 500 w tym samym okresie.

Dla wielu inwestorów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, Bitcoin jest pierwszym kontaktem ze światem kryptowalut. BTC ma obecnie rozwijający się ekosystem wspierającej go infrastruktury finansowej. Inwestorzy mogą kupować tokeny bezpośrednio na wielu różnych platformach, takich jak Coinbase Global i Robinhood Markets. Istnieje również kilka funduszy giełdowych skoncentrowanych na BTC.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Jeśli ceny kryptograficzne zaczną rosnąć, ci, którzy pozostawali z boku rynku, prawdopodobnie będą się spieszyć, aby wejść, ponieważ strach przed przegapieniem (FOMO) weźmie górę. I w tym scenariuszu Bitcoin będzie dużym beneficjentem kapitału napływającego do przestrzeni kryptograficznej. Ponadto BTC wygląda znacznie mniej ryzykownie w porównaniu z innymi tokenami, szczególnie w świetle niedawnych zawirowań w branży kryptograficznej – dodaje analityk.

Wskazano również, że nie tylko jest prawdopodobne, że Bitcoin może przewodzić kolejnej hossie, ale jest także aktywem, który warto posiadać przez następną dekadę.

BTC zaczyna stawać się prawdziwym magazynem wartości i pewnego dnia może stać się globalną walutą używaną przez osoby prywatne, korporacje, banki i rządy. Plusy są ogromne, co czyni tę inwestycję opłacalną – zauważył Matel.

XTB

Ethereum (ETH) przetrwał już wiele wydarzeń typu czarny łabędź

Michael Byrne (o kryptowalucie Ethereum): Klęska FTX jest ciosem dla branży w perspektywie krótkoterminowej, ale w dłuższej perspektywie kryptowaluta przetrwała już wiele wydarzeń typu czarny łabędź, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby upadek FTX doprowadził do jej końca.

Jako druga co do wielkości wirtualna waluta, z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 150 miliardów dolarów, Ethereum odegra kluczową rolę w każdej odnowionej hossie, podkreślają strategowie. W przeciwieństwie do kryptowalut, takich jak FTX Token FTX czy Terra Luna, ETH jest zdecentralizowanym zasobem, który nie jest kontrolowany przez żaden podmiot. Nie ma pojedynczej osoby ani grupy, która mogłaby podjąć złą decyzję niszczącą wartość Ethereum, jak to miało miejsce w przypadku wielu innych kryptowalut emitowanych przez scentralizowaną jednostkę.

Dodatkowo przejście Ethereum na dowód stawki sprawiło, że stało się ono bardziej zdecentralizowane niż kiedykolwiek wcześniej. ETH to także największa na świecie platforma inteligentnych kontraktów; na Ethereum zapisano ponad 50 milionów inteligentnych kontraktów.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Jeśli już, fiasko FTX i implozja wielu innych scentralizowanych giełd i protokołów, które go poprzedziły w tym roku, pokazuje znaczenie decentralizacji w kryptowalutach, a Ethereum to blockchain, który stanowi podstawę większości dzisiejszego zdecentralizowanego ekosystemu finansowego (DeFi). Zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap i dYdX, które są zbudowane na Ethereum, odnotowują wzrost cen, ponieważ coraz więcej inwestorów kryptograficznych zdejmuje swoje udziały ze scentralizowanych giełd.

Ostatecznie Ethereum to zdecentralizowana ogólnoświatowa sieć z milionami użytkowników, obsługująca inteligentne kontrakty, zdecentralizowane giełdy, niezamienne tokeny (NFT) i nie tylko. Gdy świat kryptowalut podnosi się i odkurza po sadze FTX, Ethereum jest dobrze przygotowane do odegrania wiodącej roli w kolejnym krypto-byku – podkreślił ekspert.

Kurs Polygon (MATIC): Idealny pomocnik Ethereum

RJ Fulton (o kryptowalucie Polygon): Trudno byłoby znaleźć inną kryptowalutę, która w tym roku odniosła taki sukces jak Polygon. Chociaż jego cena spadła, podobnie jak większość rynku kryptograficznego, pozostała odporna w porównaniu do innych. Tę odporność można przypisać kilku osiągnięciom technologicznym i partnerstwom rozwiązania skalującego Ethereum wykonanego w 2022 roku.

Polygon to jedno z najlepszych rozwiązań do skalowania, by przyspieszać transakcje Ethereum. Ethereum jest jednym z najpopularniejszych łańcuchów bloków dla rzeczy takich jak DeFi, NFT i Web3, ale czasami może być powolny i kosztowny w użyciu. Polygon rozwiązuje ten problem, przetwarzając transakcje Ethereum na własnym blockchainie, a następnie dodając je w późniejszym terminie. Dzięki temu transakcje są wykładniczo szybsze i tańsze.

Kurs MATICUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs MATICUSD na interwale dziennym, tradingview

Dzięki tej wysoce pożądanej funkcjonalności Polygon przyciąga uwagę największych i najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie, które zaczynają realizować własne ambicje blockchainowe. Lista obejmuje Walta Disneya, Coca-Colę, Nike, Meta Platforms, a nawet bankowego giganta JPMorgan Chase.

Wszystkie te firmy chcą używać Ethereum jako preferowanego łańcucha bloków, ale zdają sobie sprawę, że koszty i prędkości czynią go nieefektywnym. Naturalnie, patrzą na Polygon jako rozwiązanie tego problemu.

Ponieważ coraz więcej firm zaczyna opracowywać własne produkty blockchain, użytkownicy będą coraz częściej szukać MATIC. Obecne trendy związane z Web3, metaverse i DeFi sprawią, że Polygon znajdzie się w centrum uwagi. Wygląda na to, że kot wyszedł z worka, ale gdyby powrócił rynek byka, Polygon może stać się powszechnie znaną marką – podsumowano.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKoniec wzrostów na Wall Street? Słabną nadzieję na pivot Fedu
Następny artykułPrognoza kursu euro: recesja przy wysokiej inflacji dużym zagrożeniem
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

  1. A ja rozpoczynam sprzedaż moich pierdów zamkniętych w słoikach 1 pierd kosztuje 10 uncji złota to cena otwarcia a zanosi się na rynek byka, zainteresowanych zapraszam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here