Naga MarketsBNP-Paribas-logoW dzisiejszej rekomendacji handlowej BNP Paribas radzi poczekać aż kurz po wczorajszym posiedzeniu FOMC opadnie. Wtedy na spokojnie – w środowisku normalnej zmienności – będziemy w stanie ponownie wejść w długie pozycje dolarowe.


FED nadal ma zamiar podnieść stopy w 2015 roku – co więcej praktycznie wszyscy przedstawiciele Rezerwy Federalnej spodziewają się zwyżek na poziomie co najmniej 50 punktów bazowych. Wiele wskazuje na to, że rynek zbyt mocno zareagował na obniżone projekcje wzrostowe i inflacyjne FOMC na 2016 oraz 2017 rok.

FED jest bardzo wrażliwy jeżeli chodzi o wpływ dolara amerykańskiego na inflację – może to skutecznie blokować momentum wzrostowe przed pierwszą podwyżką stóp procentowych. W ogólnym ujęciu czynniki przemawiające za aprecjacją USD nadal znajdują się na swoim miejscu. Gdy sytuacja po FOMC się uspokoi EUR/USD ponownie zacznie opadać, a USD/JPY rosnąć. Poniżej wykres dolara do jena (EUR/USD znajdziecie we wcześniejszym wpisie).

USDJPYH4 19.03

Widzimy, że cena nie zeszła poniżej poziomu 120.00 – pomimo, że był mocno testowany. Obecnie przed nami dwie strefy oporu zaznaczone na pomarańczowo.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here