Naga MarketsNiektóre spółki giełdowe podatne są na wahania już podczas najmniejszych informacji zewnętrznych lub przy pierwszych większych pakietach sprzedażowych rzucanych na rynek.  Jednak w przypadku ulubieńca WallStreetBets, Amc Entertainment Holdings (AMC), sprawa ma się zupełnie inaczej. W czerwcu podmioty mające dostęp do informacji poufnych o AMC sprzedały akcje o wartości 13 mln dolarów, podczas gdy cena akcji wzrosła dwukrotnie.

  • Rynek oszczędza spółkę Amc Entertainment Holdings (AMC)
  • Jak podają media – upłynnione zostały akcję na 13 mln dolarów
  • Mimo to spółka nadal rośnie i dobija do poziomu 59 dolarów za akcję
  • Wczoraj pisaliśmy o próbie wywindowania akcji do zakresu 60 dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Amc Entertainment Holdings (AMC) mimo upłynniania nadal rośnie – i to ponad 3 procent

W kolejnych sesjach na spółce AMC dowiadujemy się, że akcje podmiotu wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 dni mimo tego, iż kierownictwo i dyrektorzy sieci kin zwiększyli sprzedaż akcji do 13 mln USD w ciągu miesiąca. Niektórzy z nich nie sprzedawali akcji AMC od lat – teraz jednak odwracają się od akcji podmiotu.Na samym wykresie spółki nie widać jednak, aby te reagowały w sposób klasyczny dla tego typu sytuacji. Wręcz przeciwnie – rynek nadal rośnie. Jak informowaliśmy wczoraj – w mediach społecznościowych hasztag #AMCDay wprost zalał wszystkie strony. W ten sposób inwestorzy detaliczni ponownie nawołują do skupowania akcji spółki – chcąc tym razem wywindować ceny powyżej 60 dolarów za akcję.

wykres Kurs AMC 16,06,2021
Kurs AMC 16.06.2021

Spółka jest na najlepszej drodze aby osiągnąć ten target. Podczas wtorkowego zamknięcia akcje AMC odnotowały niewielki wzrost do zakresu 59 dolarów za akcję. Jak możemy przeczytać w mediach, dziesięciu insiderów sprzedało 238.534 akcje za łączną kwotę 12,9 mln dolarów do tej pory w czerwcu, zgodnie z zapisami złożonymi do piątku w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. AMC nie odpowiedziało jednak na prośbę o udostępnienie informacji o transakcjach osób wtajemniczonych.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here