Naga MarketsLogo Goldman SachsNa początku marca świat kryptowalut obiegła informacja, że bank inwestycyjny Goldman Sachs po raz kolejny zainteresował się inwestowaniem w cyfrowe aktywa i otwiera tradingowy oddział kryptowalutowy. Jednak jak zauważa weteran Wall Street, Peter Brandt, ostatni raz gdy instytucja wykonała taki ruch rozpoczęła się dynamiczna wyprzedaż na rynku BTC i cyfrowych aktywów.

  • Zdaniem Petera Brandta inwestorzy powinni chronić swoje pieniądze. Czy Goldman Sachs to anty-wskaźnik ruchów na rynku kryptowalut?
  • Ostatni raz Goldman Sachs rozważał uruchomienie kryptowalutowego oddziału handlowego pod koniec grudnia 2017 roku
  • Kilka dni później notowania BTC po teście historycznych maksimów pod poziomem 20 tys. dol. weszły w fazę dynamicznych spadków

Bitcoin osiągnął szczyt? Co Goldman Sachs znaczy dla rynku kryptowalut

1 marca Peter Brandt, prezes firmy prop-tradingowej Factor LLC, opublikował na Twitterze wpis, w którym przypomina: „gdy Goldman Sachs wchodzi w niszę rynkową, jest to czas do ochrony swoich pieniędzy”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie zaznaczono ostatni i obecny moment, w którym Goldman otwiera lub próbował otwierać kryptowalutowy trading desk. Można z tego wywnioskować, że zdaniem Brandta, Goldman Sachs to anty-wskaźnik ruchów cenowych na wykresie BTC.

W kolejnym wpisie wyjaśnia jednak, że większość ludzi mogło źle odebrać intencje jego wcześniejszej publikacji:

Większość ludzi założyła, że sugeruję osiągnięcie szczytu na rynku bitcoina. Tweet miał na celu wskazanie, że zaangażowanie Goldmana w jakikolwiek rynek oznacza, że bank znalazł nowy sposób na zdarcie pieniędzy ze swoich klientów – wyjaśniał Brandt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | bitcoin nowości | zloty online | wykres cen bitcoina | kurs funt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMabion i PFR mają porozumienie dot. potencjalnej inwestycji do 40 mln zł
Następny artykułDemolish Games już dziś udostępni swoją grę na PlayStation 4!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here