Naga MarketsGdy Bitcoin stoi w miejscu, Dash mocniej odbija. Konsolidacja rynku kryptowalutPo środowym wzroście o 1,5% Bitcoin w czwartek nadal porusza się przy ograniczonej zmienności, jednak wysokich wolumenach, utrzymując poziom wsparcia 4800-5000 dolarów oraz tygodniową konsolidację. Brak dynamiczniejszych ruchów w zakresie kursu BTC uspokaja również resztę rynku kryptowalutowego, gdzie dynamiczniejsze umocnienie notuje jedynie Dash, rosnąc w przeciągu ostatniej doby o ponad 22%.


Bitcoin to the moon, czy to the ground? Mieszane opinie analityków

Po zeszłotygodniowym spadku o kilkadziesiąt procent w trakcie jednej sesji Bitcoin zatrzymał się na wysokości dołków z kwietnia ubiegłego roku i obecnie okolice 5 tysięcy dolarów zapewniają mu wsparcie. Cena konsoliduje w kilkuset dolarowym zakresie i dopiero jego wybicie górą lub dołem pozwoli odpowiedzieć jaka będzie dalsza przyszłość najstarszego z cyfrowych aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdania analityków są na ten temat jednak mocno podzielone. Ci nastawieni bardziej niedźwiedzio, jak między innymi Peter Brandt, sugerują, że kurs BTC może osuwać się w kierunku 1 tysiąca dolarów. Prospadkowe, jednak mniej drastyczne projekcje, prezentował również Maksymilian Bączkowski zakładający kontynuację osunięć do poziomu 3100 dolarów.

Z drugiej strony zdaniem Szczepana Bentyna, polskiego influencera kryptowalutowego, zbliżający się halving BTC może być tym samym dla sieci kryptowaluty co zamknięcie połowy fizycznych kopalni dla złota i może w średniej perspektywie czasu wpłynąć na dynamiczne podbicie cen.

Od strony czysto technicznej Bitcoin jednak jak na razie stoi w miejscu. Jeżeli ma ponownie rosnąć, to musi przede wszystkim powrócić nad minima z listopada i grudnia ubiegłego roku pokonując poziom 6400 dolarów. Negacją tego scenariusza byłoby pogłębienie obecnych minimów.

Bitcoin konsoliduje po zeszłotygodniowej, silnej deprecjacji. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin konsoliduje po zeszłotygodniowej, silnej deprecjacji. Źródło: Tradingview.com

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Altcoiny w miejscu, Dash jedynym mocniej rosnącym wyjątkiem

W momencie gdy Bitcoin rośnie w przeciągu ostatnich 24 godzin o zaledwie 1,5%, na pozostałych głównych kryptowalutach również nie widać większej zmienności. Ether zwiększa swoją wartość o 2,16% do 116,80 USD, XRP traci 1,02% i spada do 0,1441 USD, a Bitcoin Cash zyskuje 1,65% i kosztuje 181,04 USD.

W grupie tej wyróżnia się jedynie Dash, który dzięki aprecjacji o ponad 22% ponownie „wskakuje” do grona 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji i przyczynia się do skoku łącznej wartości całego rynku kryptowalutowego, która w czwartek rośnie o niemal 3% i pokonuje poziom 152 miliardów dolarów.

Sam Dash, podobnie jak BTC, konsolidował na lokalnych minimach (nad poziomem 40 dolarów) po zeszłotygodniowej deprecjacji, środowa sesja przyniosła jednak próbę silniejszego odbicia i powrót nad poziom 60 dolarów.

Dash mocno odbijał w trakcie środowego handlu. Źródło: Tradingview.com
Dash mocno odbijał w trakcie środowego handlu. Źródło: Tradingview.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt [CDR], Bloober Team [BLO] – Gorące spółki dnia
Następny artykułCena Bitcoina (BTC) stabilna, przyszłość jednak niepewna – raport Chainalysis
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here