Naga MarketsBroker GCM Prime (licencjonowany przez FCA) skierował do swoich klientów wiadomość, w której zwraca się z prośbą o zamknięcie aktywnych pozycji oraz wypłatę zdeponowanych środków. Przedsiębiorstwo dokonało oceny swojej dotychczasowej działalności i szykuje się do poważnej reorganizacji dotychczasowego modelu biznesowego.


Ciąg dalszy zamieszania wokół GCM Prime i Gallant Capital Markets

Ostatnie kwartały dla GCM Prime były niezwykle ciężkie – firma musiała walczyć z rynkowym zamieszaniem, które wywołała informacja o bankructwie Gallant Capital Markets (GCMFX). Inwestorzy ze względu na podobieństwo nazw dwóch niezależnych podmiotów wystraszyli się, że chodzi najprawdopodobniej o brokera, któremu powierzyli swoje środki.

Te artykuły również Cię zainteresują
„GCM Prime jest niezależnym podmiotem regulowanym przez FCA. Gallany Capital Markets natomiast posiada licencję FSC i dobrowolnie złożył wniosek o upadłość, nie mając żadnych powiązań z GCM Prime. GCM Prime nie należy do firmy Gallant, ani nie dzieli z brokerem struktury zarządzania” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu wystosowanym jeszcze w kwietniu.

Jak udało się ustalić portalowi Finance Magnates, zamieszanie wynikające ze zbieżności nazw miało jednak silnie negatywny wpływ na relacje GCM Prime z kluczowymi klientami instytucjonalnymi, przekładając się na spadek wyników finansowych:

„Dezinformacje rozpowszechniane przez uczestników rynku odbiły się niekorzystnie na naszej współpracy z ważnymi klientami oraz dotychczasowymi dostawcami płynności. Pomimo faktu, że GCM Prime było i nadal pozostaje niezależną firmą, obecne warunki utrudniają jej rozwój lub efektywne konkurowanie na rynku detalicznym. W rezultacie podjęto decyzję o zawieszeniu działalności tradingowej i o ponownym oszacowaniu budowania dalszej wartości w przyszłości” – można przeczytać w liście do klientów GCM Prime, do którego dotarł portal Finance Magnates.

Broker nie podaje dokładnie, czy zamierza całkowicie zrezygnować z usług świadczonych w ramach rynku FX/CFD. Jak na razie oferta ma zostać zawieszona, a rozwoju sytuacji będziemy informowali wraz z pojawieniem się kolejnych faktów w sprawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here