Naga MarketsSpokojny początek tygodnia przynosi ze sobą potencjalną okazję inwestycyjną. GBP/USD porusza się w trendzie wzrostowym od około miesiąca. Trend ten został skorygowany ostatnio do okolic 1,3250, a obecnie para zbliża się do punktu decyzyjnego.


Okolice 1,3290 były kilkukrotnie testowane zarówno od dołu jak i od góry. Za każdym razem zaznaczona strefa działa jako opór bądź wsparcie dla inwestorów – prawdopodobieństwo, że zadziała tak samo również i dziś jest więc wysokie.

Sprzedaj GBP/USD z zaskakująco niskim spreadem. Sprawdź ofertę FxPro

GBP/USD zbliża się zarówno do zaznaczonej strefy oporu, jak i przebiegającej tamtędy linii trendu spadkowego. Również dwie ostatnie świece na wykresie posiadają niedźwiedzi wydźwięk (zarówno poprzednia jak i budująca się świeca posiadają dłuższe górne cienie) choć kierunek zmiany pozostaje neutralny:

GBPUSDH1Mierząc ostatni impuls spadkowy jesteśmy wyznaczyć siatkę zniesień Fibonacciego na której jasno widać zbieg zniesienia 61,8 z czerwoną strefą oporu:

GBPUSDH1Z drugiej strony, należy pamiętać o wciąż aktywnym trendzie wzrostowym na wykresie H4/D1. Kabel znajduje się w newralgicznym miejscu, które pomoże określić inwestorom, czy para nadal będzie korygować ostatnie wzrosty, czy być może spadki zostaną dziś zakończone. Na korzyść tego drugiego scenariusza przemawia fakt przetestowania przez GBP/USD strefy wsparcia w okolicy poprzednich szczytów i zniesienia 50%.

Stwórz własną strategię algorytmiczną – sprawdź narzędzia FxPro

W razie gdyby cena odbiła się od strefy oporu w rejonie 1,3290 spadki powinny potrwać przynajmniej do poziomu piątkowego minimum. W wypadku zanegowania niedźwiedziego scenariusza i przebicia linii/strefy oporu rozpocznie się kolejny impuls wzrostowy trendu wyższego rzędu, który powinien doprowadzić do wybicia szczytów w okolicy 1,4340:

GBPUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here