Naga MarketsRozpoczyna się ostatni tydzień maja, miesiąca zdecydowanie niekorzystnego dla funta brytyjskiego w czasie którego para GBPUSD straciła ponad 420p.

Przyznam, że nie jest to dla mnie niespodzianką, spadki były już zasygnalizowane 1 kwietnia pojawieniem się “krzyża śmierci”– gdy SMA50 pokonała od góry SMA200.

GBPUSD ascending triangle
GBPUSD – trójkąt zwyżkujący i RGR , H i S tworzą opór trójkąta

W kwietniu cena dwukrotnie próbowała nieskutecznie pokonać poziom 1.2650 gdzie w tym czasie znajdowała się średnia SMA200.

Powstała niedźwiedzia formacja podwójnego szczytu (Double Top) gdzie za dno formacji możemy przyjąć poziom 1.2240. Podwójny szczyt tworzy opór trójkąta wznoszącego, którego wsparcie jest zarazem linią szyi RGR.

GBPUSD Inside Bar
GBPUSD Daily – cena wybiła dołem z Inside Bara, MACD spadkowy

Aktualnie cena wybiła dołem z formacji inside bara utworzonego przez dzienną świecę z 19.05. Wydaje się, że to sygnał do kontynuacji spadków w kierunku najbliższej strefy popytu 1.2080. Scenariusz spadkowy wspierają złe wyniki makro gospodarki UK i słaby postęp rozmów dotyczących umowy handlowej pomiędzy UE i UK, rośnie prawdopodobieństwo “no deal” Brexit po 1.01.2021.

 

Polecam:

– “GBPUSD – krzyż śmierci na wykresie dziennym – 08.04.2020″

“GBPUSD – krzyż śmierci realizuje swój niedźwiedzi scenariusz ?”

-” Formacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing)”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here