Naga MarketsTo nie jest dobry okres dla funta. Wybór Borisa Johnsona na premiera UK nie wiele pomogło GBP, po chwilowym wzmocnieniu para GBPUSD nadal podąża na południe. Informacje płynące z kręgów rządowych o przygotowaniu UK na hard Brexit nie wpływają pozytywnie na sentyment na funcie. Kolejne uwagi sekretarza stanu ds. zagranicznych Zjednoczonego Królestwa, Dominica Raaba, twierdzącego, że to UE jest uparte i nie chce pójść na ustępstwa i będzie winne wyjściu UK bez umowy, mają już odbicie na spadającym od rana kursie pary.

Rząd Borisa Johnsona nadal podbija retorykę no-deal Brexit i nie pomaga funtowi znaleźć jakiekolwiek wsparcia, funt spada do najniższego poziomu od marca 2017 roku w stosunku do dolara. Wydaje się, że nie mając pomysłu na bezbolesne opuszczenie Unii, będą szukać winnych po drugiej stronie kanału i to nie jest dobra wiadomość dla funta w krótkim horyzoncie czasowym.

GBPUSD Daily – najbliższa strefa popytu może byc celem sprzedających funta.

Analizując GBPUSD od strony czysto technicznej, widzimy, że cena wybiła z Inside bara i bez większego wahania podąża na południe. W obliczu wyżej wspomnianej sytuacji politycznej możemy spodziewać się dalszych spadków w kierunku strefy popytu 1.2215 gdzie może pojawić się wzrostowa korekta.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here