Naga MarketsGBP/USD pozostaje w silnym trendzie wzrostowym, w związku z tym warto wykorzystywać korekty do zajęcia pozycji długich. Na wykresie D1 widać korektę, trwającą od ponad tygodnia. Wczoraj pojawiła się świeca pin bar, która może sygnalizować koniec korekty, zwłaszcza że znajduje się ona w strefie wsparcia, którą tworzy poprzedni szczyt, a także blisko linii trendu.

Aby doprecyzować wejście warto zerknąć na niższy interwał np. na H1. Na tym wykresie można zauważyć precyzyjny kanał spadkowy. Cena zmierza do jego górnej krawędzi i może wystąpić reakcja spadkowa. Oznaczyłoby to ponowną próbę zepchnięcia kursu do wsparcia i przetestowania wczorajszego minimum pin bara. Żółtym kolorem zaznaczyłem fragment, gdzie nastąpiło odrzucenie ceny, na tym samym poziomie znajdzie się kurs atakując górną krawędź kanału. Istnieje szansa, że podaż uaktywni się w tym miejscu i jeszcze raz zepchnie cenę niżej, może to przynieść okazję do otwierania pozycji długich np. w połowie wczorajszego pin bara. 

Drugą możliwością jest oczywiście założenie, że już za pierwszym razem kurs wybije kanał i zaczną się wzrosty.

Po stronie danych makro o 14:30 mamy kilka odczytów z amerykańskiego rynku nieruchomości. Po stronie Funta pustka w kalendarzu.

Słowniczek:

* Kanał spadkowy – przestrzeń, która powstają kiedy kurs porusza się w ramach konsolidacji o nachyleniu spadkowym. Jest doskonale widoczna po zastosowaniu linii trendu poprowadzonych po wierzchołkach i dołkach tej konsolidacji.

* Strefa wsparcia – przestrzeń, na którą w przeszłości reagowała cena, inaczej mówiąc zjawisko odbijania się kursu od poziomych obszarów.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY – jen nadal umacnia się do dolara
Następny artykułSpadki na GBPJPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here