Naga MarketsGBPUSD – Od kwietnia kiedy para osiągnęła maximum tego roku na poziomie 1.4375, obserwujemy spadki. W zeszłym tygodniu notowania opuściły spadkowy kanał dołem i nadal zmierzają na południe.

GBPUSD Daily

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wczoraj para dotarła do poziomu 1.2660 gdzie znajduje się strefa popytu, właśnie od niej w czerwcu zeszłego roku rozpoczęły się wzrosty zakończone ustanowieniem wspomnianego na wstępie maksimum br. Jest duże prawdopodobieństwo, że w tej strefie popytowej znajdą się chętni do zainicjowania korekty. Warto poczekać do zamknięcia dzisiejszej świecy dziennej, gdyż dobrym sygnałem do zakupu może być pojawienie się minimum na oscylatorze MACD na wykresie dziennym i powstanie dywergencji wzrostowej.

GBPUSD H4

Na wykresie H4 już jest widoczna dywergencja wzrostowa, która może wspierać korekcyjny scenariusz. Celem korekty może być wsparcie kanału, które było już raz testowane od dołu.


Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie poddana weryfikacji w nadchodzący weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here