Naga MarketsGBP/USD w oczekiwaniu na protokoły BoE.
GBP/USD godzinny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

GBP/USD wystrzeliło w górę przy okazji ostatnich danych o sprzedaży detalicznej i na tym wzrostowym “słupku” utworzyła się konsolidacja. Para wydaje się zmierzać w stronę szczytu ubiegłego roku na 1.6526, gdzie Credit Agricole widzi silny opór.

Mocne dane o grudniowej sprzedaży detalicznej (+2.6% wobec spodziewanego 0.5%) wywindowało funta w górę pomimo nie tak dobrych danych o nastrojach w wytwórstwie i usługach oraz słabszej produkcji przemysłowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek czeka także na dane z brytyjskiego rynku pracy, które zostaną opublikowane razem z protokołami.

Dane te nędą gwoździem programu w środę – twierdzi Mitul Kotecha, szef działu globalnych strategii FX w Credit Agricole – i ustalą dalszy kierunek na funcie.

Protokoły – dodaje strateg banku – prawdopodobnie zaskoczą inwestorów, jednak nie ma wątpliwości, że BoE zamierza w jakiś sposób zmienić ton instrukcji wyprzedzających.

Zdaniem CA funt powinien zyskać wsparcie w nadchodzących dniach przy możliwej konsolidacji. Jednakże pozycje na rynku nie wydają się nadmiernie rozciągnięte w którąkolwiek stronę, toteż ryzyko spadku wydaje się ograniczone.

Zobacz także: EUR/USD w ważnym punkcie, a banki chcą dalej sprzedawać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here