Naga MarketsW kwietniu 2018 roku notowania GBPUSD notowały coraz to nowsze szczyty, nikt nie spodziewał się, że zamiast korekty pojawi się bardzo mocny trend spadkowy. Od wspomnianego szczytu minęło już kilka miesięcy, a notowania GBPUSD w dalszym ciągu znajdują się pod presją podaży.

Wskaźniki analizy technicznej podążające za trendem są zgodne, trend spadkowy powinien być kontynuowany. Wskaźnik Symbol Info Admiral Markets na interwale tygodniowym oraz dziennym wskazuje na mocny trend spadkowy (wszystkie kropki świecą się na czerwono). 55-okresowa średnia krocząca również mówi o trendzie spadkowym.

Notowania GBPUSD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Jedynym wskaźnikiem, który wskazuje na możliwość odbicia notowań jest oscylator stochastyczny. Bowiem na interwale dziennym znalazł się poniżej poziomu 20, co informuje o bardzo mocnym wyprzedaniu instrumentu.

Zatem jaką strategię możemy przyjąć? Po pierwszy po tak dużej wyprzedaży możemy poczekać na korektę na niższym interwale czasowym. Korekta zostałaby zobrazowana przez zmianę trendu na interwale czterogodzinowym ze spadkowego na wzrostowy.

MT4 Supreme Edition

Jak to rozpoznać? Wystarczy poczekać aż kropki na interwale czterogodzinowym zmienią się z koloru czerwonego na niebieski. Przy tym scenariuszu dostalibyśmy informację o korekcie. Natomiast jej zakończenie oznaczałoby ponowną zmianę kropek wskaźnika symbol info na czerwone.

Przechodząc na wykres niższego interwału czasowego mamy spore szansę na korektę. Co prawda notowania przerwały ostatnie wsparcie, ale oscylator stochastyczny wskazuje na negatywną dywergencję.

Notowania GBPUSD, interwał czterogodzinny

Notowania GBPUSD, interwał czterogodzinny

Źródło: Admiral Markets

USDX – analiza techniczna

Spoglądając na tygodniowy wykres indeksu dolara wiemy, że kilka następnych tygodni może okazać się bardzo ciekawe. Indeks dolara zaczął zwyżkować w kwietniu 2018 roku, przez ten czas raz kolejny stał się królem. Po dotarciu do mocnego oporu w okolicy 94-95 punktów rajd został zatrzymany, ale czy to wystarczy?

besplatne szkolenia

Tygodniowe świece oraz powstające Pin Bary sugerują walkę. Oscylator stochastyczny mówi o dużym prawdopodobieństwie powrotu do wyprzedaży, bowiem notowania USDX rosły, a oscylator stochastyczny nie.

Notowania USDX, interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

Aktualnie notowania próbują pokonać poziom 95.40. Jeżeli stronie kupującej udałoby się pokonać tą barierę, to celem stałby się poziom 97.58 punktów. Natomiast patrząc z perspektywy interwału dziennego aktualnym celem kupujących prawdopodobnie jest górna banda kanału wzrostowego.

Notowania USDX, interwał dzienny

Notowania USDX, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Jedyną przeszkodą do dalszych wzrostów indeksu jest oscylator stochastyczny, który znalazł się w rejonie mocnego wykupienia. Z kolei gdyby doszło do korekty, to celem sprzedających byłaby dolna banda kanału wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here