Naga MarketsFunt i euro testują wyższe poziomy po rozpoczętej w dniu wczorajszym gwałtownej sprzedaży dolara na rynku. Dziś seria dobrych wskazań PMI w strefie euro i UK ma szansę wyzwolić kolejną falę wyprzedaży zielonego.

GBP/USD testuje właśnie spadkową linię trendu poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach testując również podaż zgromadzoną wokół nich. Para jest podkupowana z poziomów tuż pod 1.5000 i okazuje się, że może to być tymczasowy punkt zwrotny dla całego trendu. Z jednej strony mamy inwestorów długoterminowych, którzy realizują zyski z ruchu liczącego ponad 2000 pips – spadki zaczęły się w okolicach 1.7180, a powyżej szczytów plasują się najprawdopodobniej zlecenia stop tych, którzy jeszcze liczą na dalsze spadki. Trafienie w te zlecenia może wywołać gwałtowną falę wyprzedaży dolara.

O ile gra przeciw trendowi powszechnie uważana jest za błąd, to w pierwszej kolejności musimy rozważyć, czy trend wzrostowy na USD aby napewno jest wciąż aktualny. Jeśli by tak było, to skąd kolejny test tego samego obszaru rozpoczęty z wyższego dołka?

402_XM_GBPUSDH4

——————————————————————————–

xm_logo1Sponsorem powyższej analizy jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here