Naga MarketsSpadkowe wyniki PMI usługowego za czerwiec nie dotyczyły tylko strefy euro. Zgodnie z opublikowanymi po 10:30 danymi, deprecjację notowała również Wielka Brytania, w której wskaźnik plasował się na poziomie 53,40 (prognozy analityków wskazywały natomiast na 53,50).


Osunięcia z poziomów majowych i duża zmienność wskaźnika

Patrząc na poniższy wykres wyraźnie widać, że publikacja PMI usługowego w przypadku UK charakteryzuje się sporą zmiennością z miesiąca na miesiąc. Spadki w stosunku do maja wyniosły 0,4 punktu. W początkowej reakcji GBP/USD testował 1.2900, następnie odbijając od istotnego wsparcia.

Historyczne ujęcie PMI usługowego. Źródło: IHS Markit

„Spowolnienie w sektorze usług uzupełnia niezadowalające rezultaty czerwcowe w pozostałych branżach. Chociaż rezultaty pokrywają się z trendem PKB to wiele wskazuje na to, że gospodarka UK zmierza w kierunku spadkowego trzeciego kwartał 2017 roku” – komentował wyniki główny ekonomista IHS Markit, Chris Williamson.

GBP/USD M5

Notowania kabla po publikacji danych znalazły się na najniższych poziomach od 28 czerwca, kiedy cena dynamicznie wybijała nad poziom 1.2900.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here