Naga MarketsAuthor: Images Money
Creative Commons Attribution License

Ubiegły tydzień zakończył się spadkami po wyjątkowo dobrym odczycie NFP wskazującym na 288 tysięcy nowych etatów w gospodarce USA. Piątkowa świeca zamknęła się poniżej otwarcia i uformowała tzw. ‘wisielca’ – małe ciało, długi knot przeciw trendowi. Naszym zdaniem nie oznacza to jeszcze zmiany średnioterminowego trendu wzrostowego na Kablu, jednak może wróżyć głębszą korektę w okolice dołków z drugiej połowy kwietnia 1.6800-1.6750.

W dół do pokonania wymagają przede wszystkim dwa kluczowe poziomy wsparcia:

– 1.6760/40, strefa wyznaczona przez dzisiejszy poziom Pivot*, zniesienie Fibonacciego wzrostów z ubiegłego tygodnia 50% oraz 61.8%, a także szczyt wtorku i środy z ubiegłego tygodnia.

– 1.6830, poziom wyznaczony przez wsparcie Pivot S1, zniesienie Fibonacciego 76.4%, dołek z piątku, strefę popytu ze środy.

Z kolei średnia z 21 dni może dostarczyć średnio-terminowego wsparcia w okolicy 1.6780/1.6800.

W górę pokonać musimy spadkową linię trendu oraz szczyt środy i piątku na 1.6895 wzmocniony dodatkowo okrągłym poziomem* 1.6900 oraz zniesieniem Fibonacciego 23.6%.

Dzisiejszy dzień będzie raczej spokojny z uwagi na święta w UK oraz Japonii, rynek najprawdopodobniej będzie płytki, a ewentualnej dodatkowej zmienności może dziś dostarczyć odczyt PMI z USA o godzinie 16:00 czasu polskiego.

GBP/USD 1-godzinny vs dzienny.
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here