Naga Markets



GBP/USD: Sprzedawać czy kupować? Oto jest pytanie...

31.09.2013

Te artykuły również Cię zainteresują




Czy warto sprzedawać GBP/USD na obecnych poziomach? Deutsche Bank uważa, że tak, podczas gdy Credit Agricole doradza przeciwnie – kupować dołki. Poniżej przedstawiamy poglądy obydwu baków.

Deutsche Bank: “Nie jesteśmy przekonani, aby ostatnie wzrosty cen domów w UK miały przełożyć się na mocniejszego funta. Ożywienie ma miejsce niemal wyłącznie w Londynie i południowo-wschodnim pasie komunikacyjnym. Na pozostałym obszarze kraju ceny nominalne rosną wolno, a w niektórych regionach ceny realne i nominalne wręcz spadają. Patrząc na przepływy, rachunek bieżący z ostatniego tygodnia podkreślił bardzo słabą dynamikę bilansu płatniczego. Deficyt z I kwartału został zrewidowany do najwyższego w ostatnich 20 latach, co było wynikiem spadku dochodu z inwestycji, który choć wyjątkowo zmienny, jednoznacznie trenduje w dół. To wszysko jest bardziej niepokojące biorąc pod uwagę, że mocniejsze dane z rynku wewnętrznego sugerują dalszy spadek w obrębie bilansu handlowego. Dodatkowo uwagę zwraca finansowanie deficytu – odpływ kapitału z UK przybrał na sile, gdy sentyment uległ poprawie. Z tych powodów pozostalibyśmy przy sprzedawaniu funtów.”

Credit Agricole: “GBP był w ostatnim czasie kupowany, bez względu na słabsze od oczekiwanych dane związane z aktywnością w sektorze wytwórczym. Trzymamy się poglądu, że waluta z większym prawdopodobieństwem kontynuuje trend w górę w nadchodzących tygodniach. Jest to szczególnie uzasadnione, jako że oczekiwania inflacyjne mierzone przez 5-letnie progi rentowności. Przyszłe progi rentowności będą podwyższone, bez względu na umocnienie waluty w ostatnich tygodniach. To z kolei sugeruje, że nie ma zbyt wiele miejsca na dalsze dopasowywanie polityki monetarnej BOE w dół. Wszędzie szeroko zakrojone ożywienie gospodarcze byłoby bardziej odzwierciedlone we wszystkich ważnych sektorach usługowych. Z tego względu,  uwaga inwestorów skupiona będzie na czwartkowych danych o PMI w usługach. Spodziewamy się, że oczekiwania inwestorów odnośnie wzrostu będą rosły wraz z funtem, który pozostanie skupowany w dołkach przeciw USD.”

GBP/USD: Sprzedawać czy kupować? Oto jest pytanie...
GBP/USD wykres dzienny, opracowanie własne

Źródło: eFXnews.com



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here