Naga MarketsDość często ostatnio analizuję brytyjskiego funta w relacji do amerykańskiego dolara czyli pary GBPUSD. Wynika to z tego, że pojawiają się tam dość czytelne formacje wskazujące na jedynie “słuszny” kierunek – południe.

Wszystko zaczęło się pod koniec marca, kiedy to pojawił się na wykresie dziennym “krzyż śmierci” – czyli średnia krocząca SMA50 przebiła od góry średnią SMA200. Jest to dość mocny sygnał nadchodzących spadków.

GBPUSD - death cross and head and shoulders
GBPUSD Daily – krzyż śmierci, Podwójny szczyt i pokonana linia szyi – trzy niedźwiedzie wskazówki jaki będzie kierunek dla tej pary.

W kwietniu trwała budowa kolejnej niedźwiedziej formacji- RGR, pojawiły się lewe i prawe ramię i “głowa”. Dodatkowo głowa formacji wraz z prawym ramieniem utworzyły formację podwójnego szczytu (double top), co jeszcze bardziej umocniło moje niedźwiedzie podejście do tej pary.

Opisane formacje dobrze widać na załączonym poniżej wykresie H4, a opis co takie formacje potrafią sygnalizować zawarłem w poprzedniej analizie tej pary.

GBPUSD H4 - head and shoulders
GBPUSD H4 – RGR ma wysokość ok. 400p, co może być zapowiedzią podobnych spadków na tej parze mierzonych od linii szyi (zielona)

Jeśli moje prognozy się sprawdzą, to możemy oczekiwać w nadchodzącym tygodniu kontynuacji spadków do okrągłego poziomu 1.2000 , a być może i niżej, bo najbliższa strefa popytu znajduje się dopiero w okolicy 1.1980.

Dodatkowym czynnikiem wspierającym scenariusz spadkowy są wiadomości płynące z UK.
W Sunday times opublikowano artykuł w którym wspomniano między innymi, że:”Wielka Brytania zintensyfikowała działania na wypadek wyjścia z EU bez traktatu handlowego (no deal Brexit). Wysokie rangą osoby z rządu stwierdziły, że Wielka Brytania przygotowuje się do zerwania rozmów handlowych z Brukselą w przyszłym miesiącu, o ile UE nie udzieli poparcia ich żądaniom.” . Wojna psychologiczna rozpoczęta… kto kogo zmusi do ustępstw?

GBPUSD – krzyż śmierci realizuje swój niedźwiedzi scenariusz ? – 13.05.2020

Skalpowanie na wykresie Range Barowym z wykorzystaniem wstęgi Bollingera, MACD i stref SD


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here