Naga MarketsPara GBPUSD, popularnie nazywana kablem po ustanowieniu w marcu br.minimum wszechczasów na poziomie 1.1400, porusza się w silnym trendzie wzrostowym.

W miniony piątek 7 sierpnia po dotarciu do oporu długoterminowego kanału spadkowego (1.3190) – widoczne na wykresie tygodniowym – pojawiły się pierwsze oznaki korekty spadkowej. Na wykresie dziennym MACD po raz pierwszy od 2 tygodni zaczął maleć.

GBPUSD Weekly
GBPUSD Weekly – cena dotarła do oporu kanału spadkowego

Gdy przejdziemy do wykresu godzinnego (poniżej), zauważymy charakterystyczna sylwetkę formacji RGR. Można uznać, że oba ramiona i głowa zostały ostatecznie ukształtowane. Linia szyi zaznaczona kolorem zielonym:

GBPUSD H1
GBPUSD H1 – formacja RGR może sygnalizować dalsze spadki

Pozostaje pytanie czy po osiągnięciu linii szyi cena ją pokona, czy jednak zawróci i para GBPUSD powróci do wzrostów.

Warto obserwować zachowanie ceny w okolicy wspomnianej linii szyi i w przypadku jej skutecznego pokonania próbować zająć pozycje Sell. Najlepszą okazją byłby ewentualny re-test pokonanej linii szyi od spodu.

Nie zapominajmy o fundamentach…

Calendar
Kalendarz ekonomiczny – 12.08, źródło XM.com

Jutro w kalendarzu ekonomicznym jest sporo danych mogących mieć wpływ na tą parę, a szczególnie wartość GDP, dlatego należy zachować ostrożność i nie otwierać zleceń bezpośrednio przed publikacja danych.

 

Polecam:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here