Naga MarketsEUR/GBP - Funt najsilniejszy od stycznia. Możliwe dalsze spadki na parze.
Panorama Londyńskiego City – źródło: fotolia.com

Jak mówi popularne giełdowe przysłowie „Kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Powiedzenie odnosi się do giełdy akcji i oznacza mniej więcej tyle, że należy rozgrywać zapowiedzi wydarzeń, bo kiedy stają się one faktem wszyscy, którzy je rozgrywali zaczynają kasować zyski tworząc lawinę zleceń przeciwnych. Zatem rozgrywanie wydarzenia kiedy już staje się faktem, jest stanowczo spóźnione.

Credit Agricole liczy na rajd GBP/USD po ogłoszeniu wyników referendum. Założenie zatem jest takie, że 360 pips wzrostów w tym tygodniu nie było wystarczającą reakcją na szkockie „NIE” – powszechnie zresztą oczekiwane.Para przeszła w nocy poziom 1.6450, który cały czas działa jako S/R albo raczej jako pivot dzisiejszej akcji cenowej. Poziom 1.65 zatrzymał cenę w pobliżu ekspansji korekty 161.8% w linii z oporem Pivot R2. Mamy też kanał wzrostowy korekty, którego górną bandę wybiliśmy w nocy, jednak w obliczu dominującego trendu spadkowego spodziewamy się raczej zwiędnięcia niż przyspieszenia. To oznacza, że najbliższym celem może być dolna banda kanału. Jak gwałtowne będą spadki?

Oczywiście mamy też coś dla byów. Silne wsparcie zarówno na poziomie 1.6400/1.6390 – wczorajszy szczyt – a także 1.6350 – szczyt środy, dzisiejszy Pivot Point – gdzie byki mogą zechcieć dołożyć do długich pozycji, względnie wyjść z krótkich.

XM_GBPUSDH1_1909

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here