Naga MarketsDzisiejszy dzień stał pod znakiem istotnych danych z Wielkiej Brytanii, gdzie zapadły decyzje co do dalszego kształtu polityki monetarnej w w/w państwie. Ostatecznie członkowie BoE stosunkiem głosów 7-2 zdecydowali o pozostawieniu obecnych poziomów stóp procentowych na niezmienionym poziomie.


Rysunek 1. Wyniki dzisiejszych danych z Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie dzisiejsze dane doprowadziły do lokalnej przeceny, które doprowadziły do testu silnego poziomu wsparcia w rejonie cenowym 1.3470. Obecnie w wyniku reakcji popytowej można liczyć na mocniejsze odbicie w kierunku północnym.

Rysunek 2. Analiza techniczna,GBPUSD,H1,2018.05.10

Kluczowa dla strefy scenariusza wzrostowego jest strefa podażowa zlokalizowana w rejonie cenowym 1.3580. W przypadku jej przełamania otwiera się droga do ataku na istotny obszar oporu znajdujący się w okolicy 1.3720.

Rysunek 3. Analiza techniczna,GBPUSD,D1,2018.05.10

Warto zwrócić uwagę jednak na nieco szerszy kontekst. W ramach interwału czasowego D1 widzimy silny impuls spadkowy, który spowodowany jest przede wszystkim silny dolarem amerykańskim. Jeżeli utrzyma się obecna tendencja to ewentualne przełamanie obecnie testowanego wsparcia powinno znieść kurs co najmniej w rejonie1.3300.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here