Naga MarketsPo bardzo dobrych wynikach PMI przemysłowego dla Europy Kontynentalnej, o 10:30 poznaliśmy styczniowe rezultaty tego samego wskaźnika dla UK. Wielka Brytania rozpoczyna 2017 rok z dobrą kondycją przemysłu, jednak publikacja delikatnie się osuwa – z grudniowego 56,10 do 55,90.


Należy jednocześnie pamiętać, że w przypadku UK dane nie należą do najbardziej istotnych, gdyż sektor przemysłowy nie jest ważnym czynnikiem składowym łącznego produktu krajowego brutto.

Źródło: IHS Markit

Jeżeli chodzi o notowania GBP/USD to cena testowała wczorajsze maksima okolic okrągłego poziomu 1.2590 i chwilowo udało jej się wybić ponad poziom. Powróciliśmy jednak do dosyć wąskiej konsolidacji intraday w przedziale niespełna 50 pipsów:

GBP/USD M5

W szerszym ujęciu widzimy natomiast, że kabel próbuje nieś miało kontynuować wzrosty z wczorajszej sesji, cały czas uniemożliwia mu to jednak opór z początku tygodnia oraz pivotalny poziom M3. Jeżeli poziomu 1.2600 nie uda się pokonać, to kolejna okazja do dobrania długiej pozycji pojawi się na wysokości rozrysowanego wcześniej pin bara (50% zniesienia plus poziom horyzontalny).

GBP/USD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here