CMC Markets

Po wczorajszej, lokalnej korekcie, dzisiejszy handel na rynku EUR/USD przynosi kontynuację trendu wzrostowego i ustanawiane są nowe, miesięczne maksima.

Tym samym scenariusz z zakończeniem korekty płaskiej jest potwierdzany, tym bardziej że pokonana została wewnętrzna linia trendu kreślona w obrębie sporej, budującej się od końca stycznia formacji trójkąta. Linia ta biegnie obecnie w okolicach 1.2345 i stanowi dla tej pary najbliższe wsparcie. Z drugiej strony, najbliższe opory usytuowane są w okolicach 1.2420, a kolejne rozpoczynają się od 1.2510. Genezę ww. poziomów pokazałem na powyższym wykresie. Pewnym ostrzeżeniem dla trendu wzrostowego są negatywne dywergencje budujące się na 60-cio minutowych wskaźnikach impetu, jednak póki co nie przekłada się to zbytnio na trend omawianego instrumentu.

Kontynuację trendu wzrostowego widzimy również na rynku GBP/USD, jednak tutaj zbliżamy się już do dość istotnej strefy oporów, która rozciąga się między 1.4230 a 1.4320.

Tym samym w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można moim zdaniem oczekiwać jakiejś realizacji zysków, co powinno przełożyć się na ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.4180, a kolejne w pobliżu 1.4130.

Wczorajsze próby wybicia górą z konsolidacji na rynku USD/JPY pomimo dwóch prób zakończyły się póki co porażką strony popytowej i obecnie wróciliśmy dość wyraźnie do wnętrza trendu bocznego.

Zazwyczaj taki ruch jest odbierany jako sygnał opuszczenia długich pozycji czy jak kto woli krótkoterminowy sygnał sprzedaży. Co zatem dalej z trendem USD/JPY ? Moim zdaniem trend boczny będzie się rozbudowywał, co obecnie może oznaczać np. zejście do okolic 106.56-106.43, gdzie znajdują się potencjalne dolne ograniczenia tej konsolidacji. Dopóki ta strefa będzie utrzymana, dla mnie preferowanym scenariuszem dla USD/JPY będzie scenariusz wzrostowy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy para NZD/USD wystrzeli ponad marcowy szczyt?
Następny artykułSłabe dane dot. produkcji przemysłowej w UK osłabiają GBP
Z rynkiem kapitałowym związany od 1995 roku, od 2004 związany z EFIX Dom Maklerski. Autor licznych komentarzy i analiz Gazety Giełdy „PARKIET”. Od 2002 prowadzi wykłady na uczelniach wyższych oraz seminaria organizowane przez EFIX Polska dotyczące zasad stosowania analizy technicznej oraz budowy strategii inwestycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here