Naga MarketsPo wczorajszej, lokalnej korekcie, dzisiejszy handel na rynku EUR/USD przynosi kontynuację trendu wzrostowego i ustanawiane są nowe, miesięczne maksima.

Tym samym scenariusz z zakończeniem korekty płaskiej jest potwierdzany, tym bardziej że pokonana została wewnętrzna linia trendu kreślona w obrębie sporej, budującej się od końca stycznia formacji trójkąta. Linia ta biegnie obecnie w okolicach 1.2345 i stanowi dla tej pary najbliższe wsparcie. Z drugiej strony, najbliższe opory usytuowane są w okolicach 1.2420, a kolejne rozpoczynają się od 1.2510. Genezę ww. poziomów pokazałem na powyższym wykresie. Pewnym ostrzeżeniem dla trendu wzrostowego są negatywne dywergencje budujące się na 60-cio minutowych wskaźnikach impetu, jednak póki co nie przekłada się to zbytnio na trend omawianego instrumentu.

Kontynuację trendu wzrostowego widzimy również na rynku GBP/USD, jednak tutaj zbliżamy się już do dość istotnej strefy oporów, która rozciąga się między 1.4230 a 1.4320.

Tym samym w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można moim zdaniem oczekiwać jakiejś realizacji zysków, co powinno przełożyć się na ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.4180, a kolejne w pobliżu 1.4130.

Wczorajsze próby wybicia górą z konsolidacji na rynku USD/JPY pomimo dwóch prób zakończyły się póki co porażką strony popytowej i obecnie wróciliśmy dość wyraźnie do wnętrza trendu bocznego.

Zazwyczaj taki ruch jest odbierany jako sygnał opuszczenia długich pozycji czy jak kto woli krótkoterminowy sygnał sprzedaży. Co zatem dalej z trendem USD/JPY ? Moim zdaniem trend boczny będzie się rozbudowywał, co obecnie może oznaczać np. zejście do okolic 106.56-106.43, gdzie znajdują się potencjalne dolne ograniczenia tej konsolidacji. Dopóki ta strefa będzie utrzymana, dla mnie preferowanym scenariuszem dla USD/JPY będzie scenariusz wzrostowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here