Conotoxia
Strona główna Analizy Analiza techniczna GBPUSD GBP/USD – potężny Pinbar na wykresie tygodniowym.

GBP/USD – potężny Pinbar na wykresie tygodniowym.

Naga Markets

Para GBP/USD była przez cały ubiegły tydzień kupowana na skutek odreagowywania po spadkach z ostatnich dwóch miesięcy, jednak końcówka tygodnia zakończyła się wyprzedażą w okolice otwarcia, dzięki czemu powstała świeca z długim górnym knotem i bardzo małym ciałem – tzw. Pinbar.

Za dobre poziomy oporu uznać możemy strefy:1.6385/1.6400, gdzie znajduje się przełamana strefa popytu z przełomu 2013/2014

1.6530 – tu z kolei mamy strefę podaży wyznaczoną nam przez dwa ostatnie tygodnie sierpnia – korekta i przełamanie.

XM_GBPUSDWeekly_2209

Na niższym interwale (4H) widzimy, że wyraźnie zmienność wzrosła. Pierw przyspieszenie w dół, potem przyspieszenie w górę, co niekoniecznie, ale często oznacza rychłe odwrócenie. Wciąż jednak jesteśmy niedźwiedziami na tej parze i czekamy na test poziomu 1.6160, który uważamy za oś akcji cenowej w obecnej sytuacji, a może nawet na rozciągnięcie do dołka 1.6070, gdzie spodziewamy się więcej popytu od traderów odwijających krótkie pozycje.


XM_GBPUSDH4_2209

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XTB

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikacje Pobierz aplikacje