Naga Markets webinar


GBPUSD – popularny kabel od przeszło 18 miesięcy porusza sie w trendzie wzrostowym. Maksima z 25.01 i 17.04 utworzyły na wykresie w okolicy 1.4380 formację podwójnego szczytu (Double Top), która zapoczątkowała spadki. Na skutek dość intensywnych spadków para dotarła w ubiegły piątek (04.05) do lini trendu poprowadzonej od dołka z czerwca 2017 osiągając minimum bieżącego miesiąca na poziomie 1.3885. Dzisiaj widzimy pierwsze oznaki zmiany nastrojów i cena powoli zaczyna zawracać.

GBPUSD Daily – Podwójny szczyt zainicjował spadki, które dotarły do linii trendu poprowadzonej z minimum czerwca 2017

Trudno dzisiaj przewidzieć czy będzie to jedynie korekta czy coś większego, może więcej się wyjaśni, gdy cena dotrze do pierwszej strefy oporu, która mieści się w przedziale 1.3705-1.3665 i od której 01 marca ( wtedy strefy wsparcia) nastąpiło dynamiczne odbicie zakończone ustanowieniem maksimum tego roku i wspomnianej formacji Double Top.

GBPUSD H1 – czy będzie to tylko mała korekta może nam wyjaśnic zachowanie ceny przy (białej) strefie oporu. Decyzje BoE w czwartek 10 maja moga dać impuls wskazujący kierunek na nadchodzące sesje.

Na wykresie H1 zauważymy również, że cena wybiła z lokalnego kanału spadkowego, który może świadczyć o pewnym “zmęczeniu” niedźwiedzi i okazji do przejęcia inicjatywy, przynajmniej w krótkim terminie przez byki. Ważne wydarzenie jakie nas czeka w czwartek 10.05.2018 – kiedy to Bank of England ogłosi wysokośc stóp procentowych na najbliższe miesiące , może mocno namieszać w naszych prognozach, dlatego należy zachować szczególna ostrozność przy zawieraniu transakcji na tej parze. Wcześniejsze oczekiwania rynku na podwyżki stóp były motorem wzrostów, ale ostatnie dane makro z UK spowodowały ,że prawdopodobieństwo powyżek wyceniane przez rynek spadło do minimum, co doprowadziło do ostatnio widzianych spadków.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here