Naga MarketsGBPUSD – popularny kabel od przeszło 18 miesięcy porusza sie w trendzie wzrostowym. Maksima z 25.01 i 17.04 utworzyły na wykresie w okolicy 1.4380 formację podwójnego szczytu (Double Top), która zapoczątkowała spadki. Na skutek dość intensywnych spadków para dotarła w ubiegły piątek (04.05) do lini trendu poprowadzonej od dołka z czerwca 2017 osiągając minimum bieżącego miesiąca na poziomie 1.3885. Dzisiaj widzimy pierwsze oznaki zmiany nastrojów i cena powoli zaczyna zawracać.

GBPUSD Daily – Podwójny szczyt zainicjował spadki, które dotarły do linii trendu poprowadzonej z minimum czerwca 2017

Trudno dzisiaj przewidzieć czy będzie to jedynie korekta czy coś większego, może więcej się wyjaśni, gdy cena dotrze do pierwszej strefy oporu, która mieści się w przedziale 1.3705-1.3665 i od której 01 marca ( wtedy strefy wsparcia) nastąpiło dynamiczne odbicie zakończone ustanowieniem maksimum tego roku i wspomnianej formacji Double Top.

GBPUSD H1 – czy będzie to tylko mała korekta może nam wyjaśnic zachowanie ceny przy (białej) strefie oporu. Decyzje BoE w czwartek 10 maja moga dać impuls wskazujący kierunek na nadchodzące sesje.

Na wykresie H1 zauważymy również, że cena wybiła z lokalnego kanału spadkowego, który może świadczyć o pewnym “zmęczeniu” niedźwiedzi i okazji do przejęcia inicjatywy, przynajmniej w krótkim terminie przez byki. Ważne wydarzenie jakie nas czeka w czwartek 10.05.2018 – kiedy to Bank of England ogłosi wysokośc stóp procentowych na najbliższe miesiące , może mocno namieszać w naszych prognozach, dlatego należy zachować szczególna ostrozność przy zawieraniu transakcji na tej parze. Wcześniejsze oczekiwania rynku na podwyżki stóp były motorem wzrostów, ale ostatnie dane makro z UK spowodowały ,że prawdopodobieństwo powyżek wyceniane przez rynek spadło do minimum, co doprowadziło do ostatnio widzianych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here