Naga MarketsW środę (24 lutego) informowaliśmy Was o spadkach GBP/USD do najniższych poziomów od 7 lat. Para walutowa pokonała wtedy okrągłą barierę 1.40. Po czwartkowym odreagowaniu, sesja piątkowa przynosi pogłębienie dołków – minimum zostało rozrysowane na wysokości 1.3853:

GBP/USD Monthly -
GBP/USD Monthly – cena ostatni raz tak nisko znajdowała się w marcu 2009 roku

Na notowaniach pary negatywnie odbiły się przede wszystkim amerykańskie dane. O 14:30 poznaliśmy rewizję PKB za Q4 2015 (1.0%, prognoza 0.8%), później o 16:00 wyniki przychodów gospodarstw domowych oraz wskaźnika PCE.

Kalendarz umocnił dolara na niekorzyść funta
Kalendarz umocnił dolara na niekorzyść funta

Pokłosiem tych ostatnich było rozrysowanie się luki spadkowej na wykresie M5. Cena co prawda próbowała ją domknąć, jednak bez większego skutku – dało to jedynie sygnał do pogłębienia spadków. Odbierz darmowe 30USD na handel od brokera XM i dołącz do obecnych spadków GBP/USD. Sytuacja prezentuje się następująco:

Dwa istotne momenty osunięć GBP/USD po publikacji danych makro
Dwa istotne momenty osunięć GBP/USD po publikacji danych makro

Warto zauważyć, że w tym tygodniu Kabel osuwał się łącznie o 3.6%. Piątkowe spadki to jednak nie sprawa obaw związanych z Brexitem – o czym pisaliśmy między innymi tutaj – ale przede wszystkim silniejsze od oczekiwanych dane z USA, które umocniły dolara.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here