Naga MarketsJeden funt szterling i dolar amerykańskiPara funta do dolara amerykańskiego (GBP/USD) zainicjowała podczas ostatniej sesji handlowej w styczniu swing spadkowy – z celem określonym na poziomie 1.29420. Oddalony target średnioterminowy o blisko 200 pipsów został zrealizowany ledwie tydzień po zainicjowanym sygnale typu simple swing – a w tym momencie para ma spory potencjał odrobienia choć części spadków. Czy odbicie w tym momencie ma szansę na dłuższy setup wzrostowy? Przyjrzyjmy się parze z perspektywy interwału H1. 


Spadkowy swing nie trwał długo – założenie opiewało blisko dwu tygodniową obniżkę, tymczasem para GBP/USD zdecydowała, że jeden tydzień handlowy to wystarczający okres, aby dotrzeć do średnioterminowych celów spadkowych. Tym lepiej dla inwestorów intraday, przygotowanych na taki scenariusz. W tym momencie jednak cel dla pozycji krótkich staje się silną strefą wsparcia, która ma duży potencjał przytrzymania wykresu przed dalszymi spadkami. W jaki sposób wygląda zatem aktualna sytuacja na parze wraz z najbliższymi projekcjami?

GBP/USD – możliwość odbicia pary?

Wsparcie na poziomie 1.29420 jest nie tylko strefą wsparcia, ale również układem wspierającym dalsze wzrosty z sekwencji – widocznej bardzo dobrze na zamieszczonym poniżej wykresie. Impuls wzrostowy zainicjowany 23 stycznia został zniesiony praktycznie 1 do 1 – a wyhamowanie w tym miejscu tylko potwierdza istotną wymowę poziomu. W tym wypadku prawdopodobieństwo odbicia i zainicjowania ruchu wzrostowego wynosi około 65 procent – z założeniami dla setupu: pozycja typu stop loss 15 pips, target docelowy dla pozycji długich 75 (strefa 1.30220), akumulacja 1.29400 – 1.29600.

wykres GBPUSD H1 06.02.2019
GBPUSD H1 06.02.2019

Negacją scenariusza będzie osiągnięcie poziomu SL lub przełamanie strefy omawianego już  wsparcia cenowego. Na chwilę obecną jednak potencjał wzrostowy na odbicie ostatnich spadków jest realtwnie duży.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here