Naga MarketsNiewątpliwie dzisiejsza sesja przebiegała pod znakiem konferencji w Jackson Hole i wystąpienia Jerome Powella. Rynek oczekiwał informacji jaką politykę monetarna będzie prowadził FED, czy popuści wodze inflacji i mimo to utrzyma niskie stopy procentowe.

Szczegóły znajdziecie tutaj, ja tylko zacytuje fragment: “Powell potwierdził wcześniejsze spekulacje na temat zmiany postrzegania celu inflacyjnego. Fed będzie celował w średnią inflację i będzie w większym stopniu patrzył na rynek pracy. Fed będzie stawiał zatrudnienie przed kwestiami inflacyjnymi. Fed nie ogranicza się jednak pod względem konkretnej metody osiągnięcia średniej inflacji na poziomie 2%. Nie wskazuje również na okres, z którego miałaby pochodzić ta średnia inflacja…”.

Spójrzmy zatem na wykres i przeanalizujmy co może się wydarzyć w najbliższej przyszłości.

GBPUSD cable daily
GBPUSD Daily – silny trend wzrostowy trwa od drugiej połowy marca br.

Wykres dzienny wskazuje na silny trend wzrostowy, do najbliższej strefy podaży, która zaczyna się na poziomie 1.3325 braknie aktualnie około 100p.

Na wykresie czterogodzinnym (poniżej) sytuacja wygląda trochę ciekawiej, ostatnia świeca na wykresie powstała w trakcie wystąpienia J.Powella przybrała kształt “szpulki” – wskazując na brak decyzji w która stronę rynek ma podążyć. Jest ona zarazem świecą matką tworzącą formację outside bar

GBpUSD H4 - cable
GBPUSD H4 – outside bar został utworzony przez świecę 12:00-16:00 GMT+2, w tym czasie trwała konferencja J.Powella

Jutro ( 28.08) w ramach wspomnianej konferencji Jackson Hole będzie miał wystąpienie Andrew Bailey, który zastąpił Marka Carneya na stanowisku szefa Bank of England. Wydaje się, że po jego wystąpieniu, funt brytyjski może obrać bardziej zdecydowany kierunek. Jaki?

No cóż, patrząc na wykres od strony czysto technicznej – pokonanie któregoś z limitów powstałego outside bara może być sygnałem do zajęcia pozycji w kierunku wybicia z formacji.

Świeca “matka” formacji spowodowała pojawienie się maksimum na MACD i powstała dywergencja spadkowa. Jeśli kolejnym świecom H4 będzie towarzyszył malejący MACD , jest duża szansa na wybicie dołem.

Warto przeczytać:

Jackson Hole: Rezerwa Federalna (FED) wprowadza średni cel inflacyjny

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

–analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here