Naga MarketsDo końca sesji na Wall Street pozostało nam zaledwie dwie godziny, a zmienność na głównych parach walutowych będzie znacząco spadać. Mimo to warto spojrzeć na to co dzieje się na wykresie GBP/USD.


Wczorajsza analiza, w której zwracałem uwagę na ciekawy zbieg dwóch mierzeń Fibonacciego niemal co do pipsa sprawdziła się w dniu dzisiejszym. Gwałtowne spadki kabla, których byliśmy świadkami wczesnym popołudniem zakończyły się około godziny 15:30, gdy cena doszła do rejony 1,3140. To tam nastąpił gwałtowny zwrot w rejonie dwóch mierzeń Fibonacciego – wewnętrznego 78,6 oraz mierzenia 100%.

Tak sytuacja na GBP/USD wyglądała wczoraj.
Tak sytuacja na GBP/USD wyglądała wczoraj.
A tak przedstawia się wykres kabla w środę, 14 września
A tak przedstawia się wykres kabla w środę, 14 września

Interwał na drugim wykresie zmieniony został celowo, by pokazać w jak ważnym miejscu się znajdujemy. Obecnie para GBP/USD zatrzymała się na poziomie ostatniego lokalnego szczytu w okolicy 1,3225 i po nieudanej próbie pokonania tego oporu cena lekko zniżkuje. Jednak wyznaczenie kolejnej siatki, rozpoczynając od poniedziałkowego maksimum, a kończąc na utworzonym dziś dołku pokazuje nam, że teoretyczne wsparcie dla byków znajduje się bardzo blisko:

Zniesienie 38,2 nakłada się niemal idealnie z wyznaczonym wczoraj zasięgiem 61,8
Zniesienie 38,2 nakłada się niemal idealnie z wyznaczonym wczoraj zasięgiem 61,8

Czy kabel zareaguje na tak wyznaczone wsparcie? Obiektywnie patrząc, ruch wzrostowy w ostatnich godzinach był całkiem silny. Niewielkie zatrzymanie na poziomie 1,3200 poprzedziło długą białą świecę o dość znaczącym, byczym charakterze. Do pełni szczęścia brakuje jedynie pełnego szczytu, tj. zamknięcia świecy w pobliżu jej maksimum.

Handluj na majorsach razem z HotForex –  sprawdź ofertę brokera

Obecna godzina na rynku powoduje, że analiza techniczna traci na wartości. Sesja azjatycka rządzi się zwykle swoimi prawami, a powszechnie wiadomym jest, że pary egzotyczne (w tym przypadku nie uwzględniające walut z regionu) niechętnie są handlowane w trakcie nocy.

Potencjał na wzrosty istnieje, lecz szanse rozkładają się po 50% dla każdego ze scenariuszy (zarówno dla byczego, zakładającego dalsze wzrosty jak i niedźwiedziego w którym kabel powraca poniżej 1,3200). Warto jednak mieć na uwadze zaznaczone na wykresach poziomy w trakcie jutrzejszego poranka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here