Naga MarketsDzisiejszy zaskakujący odczyt inflacji bazowej w UK spowodował gwałtowną reakcję GBPUSD. Inflacja rośnie powyżej prognoz co w najbliższym terminie oznaczać może szybszy wzrost stóp procentowych w UK. Otwarte pozostaje jedynie pytanie czy pierwszego podniesienia stóp procentowych dokona BoE czy Fed.

Obecnie inwestorzy powinni obserwować zachowanie tej pary i wskazane poniżej poziomy konsolidacji. Skuteczne wyjście z konsolidacji w jednym z kierunków spowoduje dynamiczny ruch zgodny z kierunkiem wybicia.

Wykres miesięczny

Na wykresie widoczny jest kanał, w którym GBPUSD porusza się od 2009 roku (przerywane linie). Dodatkowo zaznaczyłem rozpiętość pojedynczych miesięcznych ruchów (kolor żółty), na którym widać że obecnie miesięczne wahania GBPUSD są historycznie bardzo małe. Zazwyczaj takie okresy nie trwały zbyt długo i poprzedzały mocne ruchy.

Wykres GBPUSD dla interwału M1.
Wykres GBPUSD dla interwału M1.

Wykres dzienny

Na wykresie dla interwału dziennego od półtora miesiąca cena tworzy wąski kanał, z którego następują jedynie fałszywe wybicia. Oznacza to, że inwestorzy grają od bandy do bandy czekając na wybicie. Na wykresie (czerwone linie) zaznaczyliśmy minimalne poziomy, do których dotrze cena po wybiciu konsolidacji. Poziomy te, jest to ruch mierzony oraz ważniejsze wsparcie/opór.

Wykres GBPUSD dla interwału D1.
Wykres GBPUSD dla interwału D1.

Wykres Godzinowy

W dniu 7 sierpnia miała miejsce nieudana próba wyjścia dołem z konsolidacji, a w dniu dzisiejszym traderzy próbowali wybić cenę w kierunku przeciwnym. Jeżeli GBPUSD skutecznie wybije się z konsolidacji, może rozpocząć dłuższy marsz na północ.

Wykres GBPUSD dla interwału H1.
Wykres GBPUSD dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here