Naga MarketsOd czasu gdy 17 kwietnia br. para GBPUSD ustanowiła maksimum  na poziomie 1.4370 prawie nieprzerwanie porusza się w trendzie spadkowym. Wczoraj po dotarciu do 1.3090 rozpoczęły się intensywne wzrosty. Wczorajsza świeca dzienna miała 170 pipsów i swoim zasięgiem całkowicie “objęła” poprzednią. Utworzyła się formacja tzw. Objęcia Hossy inaczej Outside Bar. Ma on wyraźnie wzrostowy charakter i zapowiada zmianę nastawienia rynku i bardzo prawdopodobną korektę wzrostową.

GBPUSD Daily – Objęcie hossy ,scenariusz wzrostowy bardzo prawdopodobny, MACD tez rośnie

Patrząc na sytuacje na wykresie pod kątem strategii PA+MACD, to możemy zauważyć, że byczy charakter powstałego Outside Bara potwierdza utworzone minimum na oscylatorze MACD i jego rosnąca wartość.
Dodatkowo utworzyła się dywergencja wzrostowa pomiędzy wykresem ceny a wspomnianym oscylatorem MACD co również wspiera prawdopodobieństwo wzrostów.

GBPUSD H4 – linia trendu spadkowego to najbliższy opór w przypadku wybicia z OB górą.

Z bliższej perspektywy na wykresie H4 możemy zauważyć ,że najbliższym oporem może być linia trendu spadkowego, której pokonanie może doprowadzić do kolejnego oporu na poziomie 1.3430. Należy zwrócić uwagę, że dzisiejsze wzrosty na tej parze były spowodowane komunikatem BoE, z którego wynika, że w głosowaniu dotyczącym podniesienia stóp procentowych przybył nowy “jastrząb” i daje to rynkowi nadzieje na podwyżkę stóp procentowych przy kolejnym głosowaniu za 6 tygodni w sierpniu br. co może napędzać dalsze wzrosty na tej parze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here