Naga MarketsJak wiemy Wielka Brytania przoduje w ilości zaszczepionych obywateli przeciw wirusowi covid-19.
Dzisiaj zniesiono większość obostrzeń, w sklepach i punktach usługowych panował wzmożony ruch w porównaniu z zeszłym poniedziałkiem.

  • wzrost sprzedaży detalicznej o 218% w/w
  • wyniki kwartalne mogą pozytywnie zaskoczyć
  • objecie hossy na wykresie dziennym

Optymistycznym sygnałem jest fakt, że w Wielkiej Brytanii odnotowano wzrost we wszystkich miejscach sprzedaży detalicznej o 218% tydzień do tygodnia, co wskazuje, że ludzie są już gotowi do powrotu do normalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Może to stanowić silny impuls dla wyników ekonomicznych na kwiecień i II kwartał, zwłaszcza jeśli hamowany dotąd popyt przełoży się na aktywność konsumpcyjną w tym kwartale.

Jeśli zagrożenie wirusem nadal będzie maleć, a wprowadzanie szczepionek będzie przebiegać zgodnie z planem, lato w Wielkiej Brytanii zapowiada się naprawdę dobrze, co niewątpliwie może mieć pozytywny wpływ na kurs funta.

Spójrzmy zatem na wykresy i zobaczmy co może nam przepowiedzieć analiza techniczna.

gbpusd daily 13.04
GBPUSD Daily – objęcie hossy, świeca matka ma minimum na strefie popytu

Na wykresie dziennym pojawiła się formacja objęcia hossy. Jeżeli nastąpi wybicie z formacji górą, a MACD ustanowi minimum i zacznie rosnąć, będzie to silny sygnał do wzrostów.

gbpusd h4 13.04
GBPUSD H4 – celem popytu moźe być najbliższa strefa podaży zaczynająca się na 1.3890.

Patrząc na wykres H4 – tu możemy wstępnie ocenić zakres ewentualnych wzrostów. Trwa dywergencja wzrostowa. Strefa podaży znajdująca się powyżej 1.3890 może być celem kupujących.

Gdyby jednak wybicie z objęcia hossy nastąpiło dołem to cena może spaść do 1.3610. Najlepszym potwierdzeniem scenariusza wzrostowego będzie “zielony” MACD po zamknięciu jutrzejszej świecy dziennej.

Przy okazji zapraszam na mój wykład w ramach INVEST CUFFS 2021, który odbędzie się w piątek o godzinie 10.

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotówki | pgnig akcje notowania | notowanie jsw | gielda komentarze |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here