Naga MarketsGBPUSD – para po osiągnięciu maximum w połowie kwietnia na poziomie 1.4375 poruszała się w trendzie spadkowym i tracąc 1325 pipsów dotarła do minimum tego roku 1.3050. Od początku tego miesiąca trwają ruchy korekcyjne. Pisałem o nich w analizie z 4 lipca. Wzrostowa świeca z 29 czerwca o zasięgu 150p utworzyła formacje Inside Bara, i dopiero po tygodniu cena wyraźnie ten IB opuściła. Co więcej świeca dzienna z piątku w całości swoim zakresem objęła czwartkową tworząc objęcie hossy co jest sygnałem pro-wzrostowym. Nadal trwa dywergencja wzrostowa pomiędzy MACD i ceną.

GBPUSD D1 – cena wyszła juz z Inside Bara i dodatkowo ostatnia świeca tworzy formacje Objęcia Hossy

Notowania zbliżają się do górnego ograniczenia (oporu) kanału spadkowego, w którym od połowy maja para się porusza. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena będzie dążyć do tego oporu odległego aktualnie o ok. 40 pipsów. Trudno na ten moment przewidzieć czy dojdzie do jego pokonania, we wtorek mamy ważne dane makro z UK, więc być może sytuacja się wyklaruje po tych danych. W przypadku pokonania wyżej wymienionego poziomu możemy spodziewać się, że cena dotrze do kolejnego oporu, który znajduje się w okolicach 1.3420, co lepiej widać na wykresie H4.

GBPUSD H4 cena może dążyć do oporu kanału ,ale czy pokona go może zależeć od wtorkowych danych makro dla UK

Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić ich skuteczność. Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teoria a praktyką”   i za parę dni sprawdzimy jej trafność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here