Naga MarketsPrzyznam, że po przejrzeniu w ten weekend wykresów kilkunastu par ciężko było wskazać taką, na której sytuacja w sposób wyraźny dawała by podstawy do wskazania kierunku w jakim wykres podąży w nowym tygodniu. W swoich analizach trzymam się w zasadzie trzech strategii bazujących na Price Action i jedynie GBPUSD wydała mi się interesująca pod tym kątem.

GBPUSD Daily – fałszywe wybicie  dolnego poziomu Outside Bara

Na wykresie Daily powstał Outside Bar ( Objęcie Hossy) o zakresie 1,3471-1,3372, który zazwyczaj jest formacją o wydźwięku wzrostowym. Kolejna świeca dzienna przebiła dolny limit OB, ale notowania wróciły do jego zakresu, a jej dolny cień sugeruje “fałszywe” wybicie.

GBPUSD H4 – potwierdzone wybicie z OB może spowodować dynamiczny ruch

Jak to zazwyczaj przy takich formacjach bywa – skuteczne wybicie z OB czy Inside Bara daje impuls do dynamicznego ruchu. Dlatego warto obserwować tą parę i w przypadku potwierdzonego kierunku wyjścia z OB złożyć zlecenie na:
– Buy gdy wybicie nastąpi górą
– Sell ( mniej prawdopodobne ze względu na wspomnianą “fałszywkę”) gdy ponownie wybije dołem.
Zakres ruchu w każdym przypadku może wynieść około 110p
Najbliższy poziom wsparcia to 1.3250 a oporu to 1.3600


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić ich skuteczność. Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teoria a praktyką”   i za parę dni sprawdzimy jej trafność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here